Disney Backlash – Marvel Studios potępia przepisy anty-LGBTQ

Pierwsza otwarcie gejowska postać Kapitana Ameryki i Marvel Cinematic Universe, Joe Russo.

Pierwsza otwarcie gejowska postać Kapitana Ameryki i Marvel Cinematic Universe, Joe Russo.
zrzut ekranu: Studio Marvela

Disney niemożność Aby szybko zająć się zaangażowaniem firmy w finansowanie ustawodawców zaangażowanych w rzekomą ustawę „Nie mów jak ja”, z Florydy spotkało się wiele wewnętrznych i zewnętrznych niezadowolenia z House of Mouse. Ale teraz wszystko powoli zaczyna się zmieniać – jeśli nie wystarczająco.

Zeszłej nocy, w związku z wiadomościami o pracownikach Disneya w firmie Planowali strajk protestować Bob zaplątany do ww. ustawodawstwa z Florydy, które ma na celu ograniczenie rozpoznawania obecności osób LGBT w placówkach edukacyjnych, Studio Marvela Ostatnim ramieniem Disneya stało się wydanie publicznego oświadczenia potępiającego przepisy anty-LGBTQIA+.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze studio zobowiązało się do promowania wartości egalitarnych, mówiąc po części: „Zdecydowanie potępiamy wszelkie przepisy, które naruszają podstawowe prawa człowieka społeczności LGBTQIA+”. Studio powiedziało dalej: „Marvel Studios oznacza nadzieję, inkluzywność i siłę. I z dumą wspieramy społeczność”.

Większość reakcji na zmianę dyrektora generalnego Disneya, Boba, splątanych z odpowiedzią firmy na ustawę z Florydy – po ujawnieniu, że Disney przekazał pieniądze kilku prawodawcom stojącym za jego stworzeniem – była wewnętrzna dla firmy. Raporty z zeszłego tygodnia ujawniły, że list od pracowników Pixara został wysłany do Disneya Skrytykuj odpowiedź firmya także historię ciężkiej cenzury treści queer w produkcji studyjnej, a w tym tygodniu bezprecedensowe ogłoszenie strajków zorganizowanych przez zespół LGBTQIA+ Disney i wsparcie sojuszników w proteście przeciwko bezczynności firmy, po tym jak Chapek przeprosił za milczenie Disneya w sprawie ustawy w list do pracowników, oficjalnie wstrzymał wszystkie wydatki polityczne na Florydzie.

Oświadczenie Marvela jest jednym z pierwszych głównych komentarzy opublikowanych przez część Disneya. Oczywiście Lucasfilm Kolejna ważna gałąź Ze studia wydał również oświadczenie, aby: Instagram dołączony do zdjęcia Gwiezdne Wojny Insygnia Sojuszu Rebeliantów są ozdobione kolorami flagi dumy. Podpis mówi, że studio „zdecydowanie i jednoznacznie potępi legislację na Florydzie, w Teksasie, Idaho i poza nią, [LGBTQIA+] społeczeństwa i naruszają ich prawa człowieka”. W chwili pisania tego artykułu oświadczenie to nie pojawiło się jeszcze na żadnym z innych kont społecznościowych Lucasfilm, w tym Gwiezdne Wojny Kanały na Facebooku, Twitterze i innych portalach społecznościowych.

Jednak po tygodniach ciszy jest to bardzo mały krok i pojawia się w momencie, gdy firma musi szczególnie wspierać swoich pracowników i fanów LGBTQIA+ – zwłaszcza prawa osób transpłciowych, które ostatnio zostały zaatakowane. Disney próbuje stać z boku Treści dalekie od inspirujących Już nie wystarczają i obserwują zarówno pracowników, jak i konsumentów, aby zobaczyć, kiedy i czy zrobią więcej.


Zastanawiasz się, dokąd poszedł nasz kanał RSS? możesz Wybierz, co nowego tutaj.

READ  Pamiętaj Lance'a Reddicka na premierze „Johna Wicka 4” Keanu Reevesa – Variety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *