Disney podaje szczegółowe informacje na temat rozszerzenia Walt Disney World do „Beyond Big Thunder”.

Dzień po tym, jak Bob Iger stanął przed pytaniami dotyczącymi pozycji konkurencyjnej Disneya w porównaniu z Universalem w grze o parku rozrywki w Orlando, dzisiaj pojawiło się więcej informacji na temat dużej rozbudowy Walt Disney World.

Jak wynika z artykułu CNN, Michael Hundgen, dyrektor portfelowy Walt Disney World, powiedział, że należący do firmy kurort w Orlando przechodzi „prawdopodobnie największą rozbudowę w historii Magic Kingdom”.

Projekt nazwany „Beyond Big Thunder” otrzymał nazwę ze względu na powiększenie parku do bagnistego, zalesionego obszaru za istniejącą linią kolejową Big Thunder Mountain w jednym z narożników posiadłości. Zobacz zdjęcie poniżej.

Hundgen powiedział, że rozbudowa będzie porównywalna wielkością z 14-akrowym Star Wars Galaxy’s Edge.

Zapytany wczoraj o szczegóły planów ekspansji kurortu Iger odmówił podania tożsamości.

„Jak wiecie, mamy wiele projektów w przygotowaniu” – dodał. „Wiele z nich jest nam znanych. Ale ujawniamy to w pewnym tempie i kiedy naprawdę czujemy, że jesteśmy gotowi, i mamy coś bardziej namacalnego do pokazania ludziom.”

Dziwne w powściągliwości Igera jest to, że prezes Disney Parks, Experiences and Products Josh D'Amaro oferuje potencjalne przykłady od co najmniej dwóch lat.

Największy aplauz podczas wydarzenia dla fanów D23 Expo 2022 dotyczył potencjału Kokosowiec– Kraina tematyczna, która może zawierać również elementy Encanto. Udostępnił nawet grafikę koncepcyjną tego, co nazwał Beyond Big Thunder Mountain w Walt Disney World: Encanto, co umożliwiłoby włączenie filmów do podróży koleją. patrz poniżej.

Podczas zeszłorocznej imprezy D23 dyrektor kreatywny Walta Disneya Imagineering, Bruce Vaughn, opisał przyszłe plany rozbudowy Magic Kingdom na Florydzie jako największego w historii parku i potwierdził, że luneta będzie wzorowana na Galaxy’s Edge.

Dlaczego więc Iger jest taki tajemniczy? Pytanie jest znane Disneyowi. Być może w tym roku D'Amaro zaplanuje wielkie ujawnienie podczas imprezy D23, która odbędzie się w dniach 8–11 sierpnia. Może być też inny powód.

W zeszłym miesiącu sześćGodzinne spotkanie Komisji Planowania w Anaheim w sprawie wniosku firmy dotyczącego „elastyczności” dotyczącego podziału na strefy W odniesieniu do „Specjalnego planu kurortu” miasta z 1994 r. dla obszaru w Disneylandzie i jego okolicach, grupa mieszkańców przesłuchiwała przed komisją i Kena Potrocka z Disneylandu, dlaczego poproszono firmę o pozwolić na renowację parku, wart 1,9 miliarda dolarów, z kilkoma szczegółami na temat dodanych konkretnych atrakcji i przeżyć. (Plan firmy dotyczący parku nazywa się DisneylandForward.)

„Dzięki DisneylandForward i większej elastyczności w ramach naszych istniejących obiektów, nowe krainy i przygody, takie jak te rozgrywane w Tokyo DisneySea i Shanghai Disneyland, mogą zainspirować tutaj nowe doświadczenia” – czytamy w kopii na DisneylandForward.com.

Przykłady podane na stronie obejmują: Mrożony Ziemia i splątany I Piotruś Pan Atrakcje pierwotnego parku i Zootopia, Zobaczysz I historia zabawki Elementy Disney California Adventure. Ale to tylko przykłady. Przedstawiciele Disneya, w tym Potrock w swoich odpowiedziach dla mieszkańców Anaheim, nie zobowiązali się do żadnego z nich.

Powtarzając prośbę Anaheim o „elastyczność”, Iger stwierdził, że „śmiesznością” byłoby przeznaczyć teraz wszystkie te 60 miliardów dolarów na konkretne projekty, ponieważ chcą oni móc budować w oparciu o własność intelektualną, o której rynek mówi im, że chce jej więcej.

Warto zaznaczyć, że Disney mówi tu o budowie nowej krainy. Dodaj, że nadchodzący dodatek Tiana's Bayou Adventure w WDW będzie zawierał dwie nowe krainy. Epic Universe, nad którym pracuje Universal, to zupełnie nowy park, którego premiera zaplanowana jest na rok 2025. Będzie zawierał pięć tak zwanych „światów”, w tym nowy Czarodziejski Świat Harry'ego Pottera i nowy Świat Super Nintendo, oba są głównymi motorami Universal Studios Hollywood. Brian Roberts, dyrektor generalny Comcast, spółki-matki NBCUniversal, w styczniu określił Epic Universe jako najbardziej ambitny park firmy w dotychczasowej historii.

Iger zaoferował, że 70% z zadeklarowanych 60 miliardów dolarów inwestycji zostanie przeznaczone na nowe atrakcje, a 30% zostanie przeznaczone na technologię i konserwację, aby urzeczywistnić tę rozbudowę.

Firma Deadline skontaktowała się z WDW w celu uzyskania komentarza i zaktualizuje tę historię po jej otrzymaniu.

READ  Zwycięzcy People's Choice Awards 2022: pełna lista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *