McDonald's odkupuje wszystkie swoje izraelskie restauracje

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Kanada należy do krajów, które były świadkami protestów przeciwko sieci

Gigant fast foodów McDonald's zamierza odkupić wszystkie swoje izraelskie restauracje po bojkocie tej marki w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Hamasem.

Firma podała, że ​​osiągnęła porozumienie z franczyzobiorcą Alonial w sprawie przywrócenia 225 placówek w całym kraju, zatrudniających 5000 osób.

McDonald's został skrytykowany po tym, jak Alonial zaczął rozdawać tysiące bezpłatnych posiłków izraelskim żołnierzom.

Sprzedaż w regionie spadła od rozpoczęcia konfliktu w październiku.

McDonald's poinformował w czwartek, że podpisano umowę z firmą Alonial, która od ponad 30 lat zarządza siecią Golden Arches w Izraelu.

Amerykańska firma oświadczyła, że ​​zatrzyma restauracje, operacje i pracowników „na równych warunkach” i że pozostanie „zaangażowana w rynek izraelski”. Warunki sprzedaży nie zostały ujawnione.

Bojkot wybuchł po tym, jak kraje z większością muzułmańską, takie jak Kuwejt, Malezja i Pakistan, wydały oświadczenia dystansujące się od firmy w związku z jej widocznym wsparciem dla Izraela.

W związku z rozprzestrzenianiem się powszechnych bojkotów poza Bliski Wschód na całym świecie odbywały się głośne protesty.

W styczniu światowy łańcuch żywnościowy przyznał, że konflikt „znacząco wpłynął” na jego wyniki, przy czym ucierpiały przedsiębiorstwa we Francji, Indonezji i Malezji, choć najbardziej ucierpiał handel na Bliskim Wschodzie.

Dyrektor generalny Chris Kempczinski obwinił tę reakcję „dezinformacją”, ale mimo to osiągnął wynik finansowy, a firma nie osiągnęła pierwszego kwartalnego celu sprzedaży od prawie czterech lat.

McDonald's nazwał bojkot „przygnębiającym i bezpodstawnym”. Firma opiera się na tysiącach niezależnych firm, które są właścicielami i operatorami większości z ponad 40 000 sklepów na całym świecie. Około 5% z nich znajduje się na Bliskim Wschodzie.

„W każdym kraju, w którym działamy, łącznie z krajami muzułmańskimi, McDonald's jest z dumą reprezentowany przez lokalnych właścicieli” – powiedział wówczas Kempczinski.

„Dopóki ta wojna będzie trwać… nie spodziewamy się żadnej znaczącej poprawy” – dodał [in these markets]– dodał prezes McDonald’s.

Firma ma nadzieję, że przenosząc izraelski biznes „na ląd”, może przywrócić swoją reputację na Bliskim Wschodzie i ponownie osiągnąć swoje kluczowe cele sprzedażowe.

Duża część Strefy Gazy została zniszczona podczas izraelskich operacji wojskowych, które rozpoczęły się po tym, jak bojownicy pod wodzą Hamasu zaatakowali południowy Izrael 7 października, zabijając około 1200 osób i biorąc 253 zakładników.

W niewoli pozostaje około 130 zakładników, a co najmniej 34 z nich uważa się za zmarłych.

Kierowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia w Strefie twierdzi, że od tego czasu w Gazie zginęło ponad 33 000 osób.

READ  Kontrakty terminowe Dow: wzrost rynku na najwyższym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *