Dlaczego o meczu play-off 49ers vs Packers NFL zadecyduje szybki start – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SANTA CLARA – Oczekuje się, że około 17:15 w sobotę kicker 49ers Jake Moody zagra na stadionie Levi's i wrzuci piłkę do gry, aby rozpocząć mecz rundy dywizji NFC przeciwko Green Bay Packers.

W końcu niezależnie od tego, która drużyna wygra rzut monetą, wydaje się prawdopodobne, że obaj gracze na początku meczu otrzymają piłkę nożną.

Trener Kyle Shanahan powiedział, że nawet nie rozważałby przejęcia piłki, gdyby 49ers wygrali rzut monetą. Jest zdeterminowany, aby się wstrzymać, a trener Packers Matt LaFleur najwyraźniej znalazł coś, co pasuje do jego ostatnich decyzji o rozpoczęciu meczu.

Green Bay utrzymało pierwsze 39 zwycięstw w rzucie monetą w pierwszych 4 i pół sezonach LaFleur w drużynie Packers. Wszystko zmieniło się w Święto Dziękczynienia, kiedy podkreślił znaczenie szybkiego startu w meczu przeciwko Detroit Lions.

Packers wygrali losowanie tego dnia i wybrali otwierającego. Pod koniec pierwszej kwarty Green Bay prowadziło 20:6 i wygrało 29:22.

W niedzielę Packers po raz kolejny zdecydowali się przejąć piłkę w pierwszym meczu przeciwko Dallas Cowboys.

Rozgrywający Jordan Love poprowadził Packers po boisku po przyziemieniu. Packers przejęli kontrolę i utrzymali ją aż do stanu 48-32 Irytujące zwycięstwo nad Cowboys.

„Myślę, że chłopaki się tym żywią” – powiedział w tym tygodniu mediom Green Bay koordynator ofensywy Adam Stenavich. „Za każdym razem, gdy możesz zacząć szybko i zdobyć siedem punktów na tablicy w pierwszej rundzie, myślę, że to nadaje ton całej grze”.

Po sukcesie decyzji tydzień temu zaskakujące byłoby, gdyby Packers zmienili swoje podejście do 49ers.

Tymczasem zapytany, czy mógłby zdecydować się na przejęcie piłki, aby uniemożliwić Packersom szybki start, Shanahan odpowiedział: „Nie”.

49ers odnieśli wiele sukcesów na początku meczów, zdobywając jednocześnie czołowe miejsca w NFC. 49ers zdobyli 76 punktów w pierwszych występach w tym sezonie — to najlepszy wynik w NFL od co najmniej 2000 roku. W pierwszej kwarcie z 17 meczów w sezonie zasadniczym pokonali przeciwnika 115-63.

READ  USC zatrudnia Cliffa Kingsbury'ego jako starszego analityka ataków, według źródła: Co to oznacza dla trojanów

„Wszyscy jesteśmy podekscytowani i gotowi na pierwszy lot” – powiedział rozgrywający 49ers Brock Purdy. „Po prostu nasza mentalność zakłada bardzo szybkie wejście do zespołu i robienie małych rzeczy od samego skoku. Na tym się tutaj skupiamy.

„Więc myślę, że to coś, co zrobiliśmy dobrze. Oczywiście nasz plan, nasze rzeczy i zagrania, o których wiemy, że wystąpią w pierwszej kolejności. To wszystko, na co możesz się przygotować i to pomaga ci jako gracz.”

Shanahan woli możliwość utrzymania się przy piłce i zdobycia bramki pod koniec pierwszej połowy, a następnie natychmiastowego powrotu i otrzymania kopa na otwarcie trzeciej kwarty.

„To właśnie jest zaleta” – stwierdziła Shanahan. Jeśli nie, myślę, że zwykle jest wyrównanie, ale masz szansę na dodatkowe posiadanie piłki.

„Oglądając to wszystko teraz i naprawdę studiując to, odkąd byłem w Atlancie, bardzo mocno to przeżywam”.