Dlaczego raport o zatrudnieniu jest nadal ważny dla inwestorów: Poranna odprawa

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy w The Morning Brief. Otrzymuj poranne informacje prosto na swoją skrzynkę odbiorczą od poniedziałku do piątku do 6:30 czasu wschodniego. Subskrypcja

piątek, 2 grudnia 2022 r

Dzisiejszy biuletyn od Milesa Oddlanda, starszy redaktor ds. rynków w Yahoo Finance. Śledź go na Twitterze @pracownik i dalej Linkedin. Czytaj te i inne wiadomości rynkowe, gdziekolwiek jesteś, dzięki aplikacji Yahoo Finance dla jabłko lub android.Aplikacja finansowa Yahoo.

Listopadowy raport o zatrudnieniu zostanie opublikowany za kilka godzin.

I chociaż miesięczne dane o inflacji znalazły się na pierwszych stronach gazet jako najważniejsze dane ekonomiczne dla inwestorów w ciągu ostatniego roku, nie należy przeoczyć raportu o zatrudnieniu.

Dzieje się tak głównie dlatego, że w opinii prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella ostatnie raporty dotyczące zatrudnienia były tak dobre.

W przemówieniu na początku tego tygodnia Powell powiedział, że rynek pracy „wykazuje tylko początkowe oznaki przywrócenia równowagi, a wzrost płac pozostaje znacznie powyżej poziomów, które byłyby zgodne z 2% stopą inflacji w czasie”.

„Chociaż liczba wolnych miejsc pracy spadła poniżej wysokiego poziomu, a tempo przyrostu miejsc pracy zwolniło od początku roku, rynek pracy pozostaje niezrównoważony, a popyt znacznie przewyższa podaż dostępnych pracowników” – powiedział Powell. powiedział na konferencji prasowej w zeszłym miesiącu.

Ekonomiści spodziewają się, że listopadowy raport o zatrudnieniu pokaże, że gospodarka USA stworzyła w zeszłym miesiącu 200 000 miejsc pracy, a stopa bezrobocia ma pozostać na poziomie 3,7%. Niespełnienie tych oczekiwań byłoby (względnie) dobrą wiadomością dla Rezerwy Federalnej, która stara się spowolnić inflację poprzez spowolnienie gospodarki.

Lub, jak ujął to Powell w tym samym raporcie z zeszłego miesiąca: „Zmniejszenie inflacji będzie prawdopodobnie wymagało trwałego okresu wzrostu poniżej trendu i pewnego złagodzenia warunków na rynku pracy”.

READ  Food Security and Nutrition Administration (FSIS) wydaje alert zdrowia publicznego dotyczący mielonej wołowiny zidentyfikowanej w zestawach posiłków HelloFresh ze względu na możliwe zanieczyszczenie E. coli O157:H7.

Prezes Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, na konferencji prasowej w Waszyngtonie, 2 listopada 2022 r. (Zdjęcie: Liu Jie/Xinhua via Getty Images)

Obecna ekspansja gospodarcza – i recesja, której wielu się obawia – jest definiowana przez inflację.

Konsumenci zostali nieoczekiwanie zalani pieniędzmi podczas pandemii i musieli znaleźć nowe sposoby wydawania tych pieniędzy z powodu pandemii, podczas gdy globalne łańcuchy dostaw stanęły w obliczu bezprecedensowych ograniczeń.

Pokolenie inwestorów i konsumentów, dla którego inflacja nigdy nie była zagrożeniem, nagle zobaczyło, że ich świat jest definiowany przez szybko rosnące ceny.

W połowie 2010 roku obawy inwestorów dotyczące powrotu światowej gospodarki do recesji koncentrowały się na ryzyku deflacji. Na obecnym rynku akcje są a Spowolnienie rocznej dynamiki inflacji do 7,7% z 7,9%.

Nawet jeśli pozwolimy tym, którzy krytykują mnie za to, że nie rozumieją, że rynki troszczą się przede wszystkim o drugą pochodną — a mianowicie o zmianę tempa zmian, a nie o tempo zmian jako takie — łańcuch wydarzeń, który doprowadził do inflacji na poziomie 7,7%, jest dobrą rzeczą. dla rynków wydawałaby się śmieszna jeszcze przed zaledwie kilkoma laty.

I oto jesteśmy.

Natomiast recesja, która nastąpiła po Wielkim Kryzysie Finansowym, była utożsamiana z bezrobociem. Miliony pracowników straciło pracę po kryzysie mieszkaniowym, a odbudowa całkowitego zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych zajęła większą część dekady. Przypomnijmy, że była to dekada wykształconych i bezrobotnych świeżo upieczonych absolwentów.

z powrotem w sierpniu Kiedy zauważyliśmy „niesamowite” ożywienie na rynku pracy Ta notatka była echem tego, co było postrzegane jako najbardziej rozczarowujący fragment danych ekonomicznych po GFC: niekończący się powrót amerykańskiej gospodarki do poziomów zatrudnienia sprzed kryzysu.

Ostatecznie podróż trwała ponad siedem lat po GFC. W następstwie recesji wywołanej pandemią gospodarka podniosła się po utracie ponad 14 mln miejsc pracy w mniej niż dwa i pół roku.

READ  Wal-Mart zamknie połowę swoich sklepów w dużym mieście USA z powodu poważnych strat finansowych

Urzędnicy Rezerwy Federalnej oczywiście odgrywają dużą rolę w tym, gdzie inwestorzy kierują swoją uwagę.

Ostatni Fedspeak skupił się na administratorach Chcę zobaczyć kolejny odczyt na temat inflacji Przed oceną, czy spowolnienie w Obecna stopa podwyżki stóp procentowych wynosi 0,75%. Uzasadnione jeszcze w tym miesiącu.

To, czego bardzo rzadko słyszy się obecnie od większości bankierów centralnych, to jakiego rodzaju wzrostu zatrudnienia chcieliby zobaczyć. To znaczy, z wyjątkiem Powella.

Bo prezes Rezerwy Federalnej ona ma Jasno określiła warunki na rynku pracy potrzebne do przywrócenia tej gospodarki do równowagi.

Zauważył, że oznaki słabości byłyby mile widzianym wydarzeniem dla banku centralnego i rynków finansowych, które teraz chcą tego samego – aby inflacja w końcu spadła.

Co dzisiaj oglądasz

Gospodarka

  • 8:30 czasu wschodniego: Zmiana na listach płac poza rolnictwemlistopad (oczekiwane 200 000, 216 000 w poprzednim miesiącu)

  • 8:30 czasu wschodniego: Stopa bezrobocialistopad (oczekiwano 3,7%, 3,7% w porównaniu z poprzednim miesiącem)

  • 8:30 czasu wschodniego: Średnie zarobki na godzinęw ujęciu miesięcznym, listopad (oczekiwane 0,3%, 0,4% rok wcześniej)

  • 8:30 czasu wschodniego: Średnie zarobki na godzinęr/r, listopad (oczekiwano 4,6%, 4,7% przed miesiącem)

  • 8:30 czasu wschodniego: Średnie tygodniowe godziny dla wszystkich pracownikówlistopad (oczekiwano 34,5, 34,5 w porównaniu z poprzednim miesiącem)

  • 8:30 czasu wschodniego: Współczynnik aktywności zawodowejlistopad (oczekiwano 62,3%, 62,3% w porównaniu z poprzednim miesiącem)

  • 8:30 czasu wschodniego: Wskaźnik niepełnego zatrudnienialistopad (60,8% w poprzednim miesiącu)

zyski

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *