Dlaczego Wenus nie jest podobna do Ziemi? Nowa misja kosmiczna ma się tego dowiedzieć

NASA/JAXA/ESAS/DARTS/DAMIA Buick

Ilustracja artysty przedstawiająca misję EnVision na Wenus, która pomoże naukowcom zrozumieć, dlaczego bardziej podobny sąsiad Ziemi tak bardzo różni się rozmiarem od naszego własnego świata.

Zapisz się na biuletyn naukowy CNN dotyczący teorii cudów. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o fascynujących odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Satelita przeznaczony do badania Wenus od góry do dołu oraz trzy statki kosmiczne surfujące po falach grawitacyjnych to najnowsze misje podjęte przez Europejską Agencję Kosmiczną. Zostało przyjęte.

Agencja wybrała jednak misje już wcześniej Formalny proces adopcyjny Oznacza to, że zostaną wybrani wykonawcy, aby budowniczy mógł rozpocząć wdrażanie projektów misji.

Europejska Agencja Kosmiczna będzie współpracować z NASA przy obu misjach, które wystartują z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej w latach 30. XXI wieku.

„Te pionierskie misje przeniosą nas na wyższy poziom w dwóch bardzo ekscytujących obszarach nauki o kosmosie i sprawią, że europejscy badacze będą w czołówce tych dziedzin” – stwierdziła w oświadczeniu Carol Mundell, dyrektor naukowa ESA.

the Wyobraź sobie odkrywcę Wenus Będzie badał tę planetę z niespotykaną dotąd szczegółowością, od jej wewnętrznego jądra po szczyt atmosfery, aby pomóc astronomom zrozumieć, dlaczego gorący, toksyczny świat nie wygląda jak Ziemia. Wenus ma podobny rozmiar i odległość od Słońca w porównaniu do Ziemię, a niektórzy badacze uważają, że klimat planety mógł w pewnym momencie być podobny do klimatu Ziemi.

Jednak Bliźniacza Ziemia jest obecnie niegościnnym światem, z temperaturami powierzchni zdolnymi do stopienia ołowiu i intensywnym, miażdżącym ciśnieniem wynikającym z niekontrolowanego globalnego ocieplenia.

ESA/VR2Planets/Damia Buick

Wrażenie artysty EnVision po wejściu statku kosmicznego na orbitę wokół Wenus.

Naukowcy mają nadzieję, że misja odpowie na kluczowe pytania dotyczące Wenus, w tym o to, jak świat ewoluował na przestrzeni czasu, czy ma oceany, jak bardzo jest aktywny geologicznie i dlaczego rozpoczął się niekontrolowany efekt cieplarniany.

READ  Wolniejsze gwiazdy zewnętrzne Drogi Mlecznej wskazują, że ciemna materia jest przesadzona

Oczekuje się, że EnVision wystartuje w 2031 roku i będzie pierwszą misją, która zgromadzi dane na temat interakcji atmosfery, powierzchni i wnętrza Wenus. Misja opiera się na pierwszym statku kosmicznym Europejskiej Agencji Kosmicznej wysłanym w celu sporządzenia mapy atmosfery planety. Ekspres WenusKtóry okrążał Wenus od 2005 do 2014 roku.

Po 15-miesięcznej podróży na Wenus EnVision spędzi dodatkowe 15 miesięcy na orbicie planety i przelatywaniu przez jej atmosferę.

Satelita będzie wyposażony w dwa rozkładane panele słoneczne i zestaw instrumentów umożliwiających monitorowanie powierzchni i atmosfery Wenus, a także badanie gęstych, nieprzezroczystych chmur planety za pomocą fal radarowych i radiowych.

Jest to jedna z kilku opracowywanych misji mających na celu badanie Wenus, w tym misji NASA Da Vinci I Prawda, szczerość Wyprawy zaplanowano na następną dekadę.

Kiedy masywne ciała niebieskie, takie jak czarne dziury, zderzają się, emitują zmarszczki zwane zmarszczkami Fale grawitacyjne Które rozprzestrzeniły się po całym wszechświecie i ujawniły informacje o jego historii.

Fale te były jednak monitorowane przez obserwatoria naziemne Antena interferometru kosmicznego lasera lub LISABędzie to pierwsze obserwatorium kosmiczne badające zjawiska kosmiczne. Obserwatoria naziemne mają ograniczone możliwości wykrywania ze względu na rozmiar i czułość, dlatego mogą wychwytywać jedynie fale grawitacyjne o wysokiej częstotliwości.

Ale obserwatorium kosmiczne mogłoby być znacznie większe, a LISA byłaby w stanie wykryć również fale od małych do gigantycznych Te o niskiej częstotliwości Są emitowane przez supermasywne czarne dziury łączące się z centrami masywnych galaktyk.

Europejska Agencja Kosmiczna

Ilustracja przedstawia konfigurację trójkąta laserowego dla misji LISA, która wykorzystuje trzy statki kosmiczne do wykrywania fal grawitacyjnych pochodzących z dwóch czarnych dziur.

Misja LISA obejmuje trzy statki kosmiczne, które przelecą 2,5 miliona kilometrów (około 1,6 miliona mil) w formacji trójkątnej. Do wykrywania fal grawitacyjnych zostaną wykorzystane pływające złote kostki wewnątrz każdego statku kosmicznego.

READ  Zobacz, jak SpaceX wystrzeliwuje dziś na orbitę 51 satelitów Starlink (2 marca)

Misja zrodziła się z sukcesu Lisa PathfinderZostał wystrzelony przez Europejską Agencję Kosmiczną w 2015 r. w celu zademonstrowania technologii, na której misja LISA będzie polegać przy przeszukiwaniu wszechświata w poszukiwaniu kosmicznych zmarszczek.

Europejska Agencja Kosmiczna

Złote kostki wewnątrz każdego statku kosmicznego pomogą misji LISA wykryć fale grawitacyjne.

Nowa misja będzie szukać dowodów na łączenie się czarnych dziur we wszechświecie, badać powstawanie tysięcy par gwiazd zwanych układami podwójnymi, zaglądać do gęstych gromad gwiazd w galaktykach i próbować zmierzyć tempo rozszerzania się Wszechświata. LISA zostanie wykorzystana do badania historii wszechświata poprzez lokalizowanie pierwszych czarnych dziur, które powstały po Wielkim Wybuchu.

Razem trzy statki kosmiczne przelecą obok Ziemi podczas orbitowania wokół Słońca, około 50 milionów kilometrów (31 milionów mil) od naszej planety. Agencja oczekuje, że misja potrwa cztery lata, z możliwością jej przedłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *