Do tej pory specjalnie dla Vision Pro firmy Apple zaprojektowano nieco ponad 150 aplikacji

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

To nie tylko Netflix; SpotifyOraz YouTube, który w chwili premiery nie miał żadnych aplikacji dla Apple Vision Pro. Nowe dane ze sklepu App Store wskazują na nowy zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej, a wyprawa Apple w rzeczywistość wirtualną spotkała się jak dotąd jedynie z letnią reakcją twórców aplikacji. Według danych firmy zajmującej się badaniem rynku, od tego weekendu w sklepie z aplikacjami na urządzenia AR/VR dostępnych jest ponad 150 aplikacji, które zostały zaktualizowane specjalnie dla Vision Pro. Formularze aplikacyjne – kawałek App Store, w którym znajduje się 1,8 miliona aplikacji.

To nie jest liczba wniosków dostępny Żeby było jasne.

Vision Pro jest teoretycznie kompatybilny z aplikacjami na iOS i iPada, chyba że deweloper zrezygnuje. Wskazuje jednak liczbę firm, które spieszyły się z tworzeniem nowej platformy, zwłaszcza – Biorąc pod uwagę wielkość szerszej bazy programistów Apple, jest to niższa liczba.

Istnieje kilka powodów, dla których programiści nie dostosowują swoich aplikacji lub nie tworzą nowych aplikacji tylko dla najnowszej platformy Apple, w tym ograniczona podaż zestawów słuchawkowych Vision Pro do testowania i zrozumienia, że ​​szanse rynkowe dla ich aplikacji mogą przez jakiś czas być niewielkie. urządzenie Wysoka cena – 3499 dolarów I powyżej, w zależności od wielkości magazynu. Programiści mogą również mieć trudności z tłumaczeniem apletów zoptymalizowanych pod kątem ekranów dotykowych na inny typ środowiska komputerowego.

Nie można jednak ignorować negatywnych nastrojów, jakie Apple wywołał wśród społeczności programistów po konsekwencjach pozwu antymonopolowego złożonego przez Epic Games przeciwko technologicznemu gigantowi. Chociaż Apple w dużej mierze wygrał sprawę, a sąd orzekł, że nie jest monopolistą, nałożył na Apple obowiązek zmiany zasad sklepu App Store, aby umożliwić programistom wskazanie innych sposobów zakupu subskrypcji i innych zakupów w aplikacji za pośrednictwem ich witryn internetowych. Firma Apple złośliwie zastosowała się do tego orzeczenia, odnosząc się do szeregu ostrzeżeń i innych wytycznych dotyczących tego, kto może ubiegać się o ten „wyjątek” od zasad App Store oraz w jaki sposób wdrażane jest tworzenie linków w aplikacjach, aż do języka, z którego mogą korzystać programiści.

READ  Photoshop AI Generative Fill jest tak potężny, że może na zawsze zmienić edycję zdjęć

Firma oświadczyła również, że obniży prowizje do zaledwie 27% z 30%, przez co wielu twórców aplikacji nie będzie w stanie zaakceptować tej opcji, ponieważ opłaty za przetwarzanie kart kredytowych mogą być wyższe niż 3% rabatu.

Ta wroga postawa wobec programistów może mieć negatywny wpływ na szerszą społeczność programistów Apple, która wcześniej szybko adaptowała nowe platformy Apple pomimo malejących zysków. Na przykład sklep Apple iMessage App Store nigdy w pełni nie rozwinął się po trudnościach Wyzwania związane z wykrywalnością Ponieważ jest umieszczony w szufladzie aplikacji iMessage. W międzyczasie w sklepie watchOS App Store po jego uruchomieniu doszło do kilku znaczących odejść, w tym do usunięcia najlepszych aplikacji z platformy Meta, luźny, Ubera, I Twittera.

W przypadku Vision Pro rywale Apple, tacy jak YouTube, Netflix i Spotify, zdecydowali się nie budować najnowszej platformy Apple, ponieważ gigant technologiczny z Cupertino w coraz większym stopniu konkuruje na tych samych rynkach, co oni, oferując własne usługi strumieniowego przesyłania wideo i muzyki. Nie jest również zaskoczeniem, że Meta, która produkuje własne gogle VR, zdecydowała się nie tworzyć aplikacji natywnych specjalnie dla Vision Pro, jak ujawnia lista Appfigures. (Jego aplikacje również nie są jeszcze kompatybilne, Raporty MacStories).

Nie oznacza to jednak, że w chwili premiery użytkownicy Vision Pro nie będą mogli nic zrobić z nowymi słuchawkami. Apple twierdzi, że Vision Pro umożliwi użytkownikom pobieranie i przesyłanie strumieniowe treści z Disney+, ESPN, MLB, PGA Tour, Max, Discovery+, Amazon Prime Video, Paramount+, Peacock, Pluto TV, Tubi, Fubo, Crunchyroll, Red Bull TV, IMAX, i TikTok oraz mobi. Dostępne są również własne aplikacje Apple, Jak być może znasz innych Takie jak Temu, Uber/Uber Eats, Tinder, Notion, CNN, Washington Post, Reddit, Discord i inne.

READ  Intel twierdzi, że procesory graficzne Arc A770 i A750 przewyższają średniej klasy RTX 3060 nVIDII

Ponadto Appfigures ujawnić Kilka innych dużych marek i popularnych aplikacji stworzonych dla Vision Pro to w szczególności Box, Carrot Weather, Webex, Zoom, Fantastical i inne. Ale wiele z nich nie było nazwiskami powszechnie znanymi.

Wiele innych osób zrezygnowało, co oznacza, że ​​nie mają „kompatybilnego” tagu – mówi nam Appfigures. Obejmuje to aplikacje takie jak Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp, TikTok, Spotify, YouTube, Dysk Google, Gmail, Google Meet, Chrome, Google Home, Roku, Pandora, DoorDash, Amazon, Candy Crush, Bumble, Nike, Nest i inne . .

Apple powiedział programistom o swoich obecnych aplikacjach na iPhone'a i iPada Zostanie on udostępniony użytkownikom Vision Pro automatycznie Chyba że programista zmienił dostępność swoich aplikacji w App Store Connect. Jest to możliwe, ponieważ aplikacje Vision Pro działają natywnie i „wykorzystują te same platformy, zasoby i środowisko operacyjne, co w systemach iOS i iPadOS” – wyjaśnia dokument wsparcia Apple.

Jest prawdopodobne, że wielu twórców aplikacji pozwala na przenoszenie istniejących aplikacji tylko do czasu, gdy Vision Pro będzie miał wystarczająco dużą bazę użytkowników, aby uzasadnić dodatkową uwagę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *