„Dobra wiadomość”, mówi dyrektor generalny Ubisoft, przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Dyrektor generalny Ubisoft, Yves Guillemot, skomentował ofertę Microsoftu dotyczącą przejęcia Activision Blizzard, stwierdzając, że potwierdza to decyzję Ubisoftu o rozszerzeniu na gry mobilne.

Podczas niedawnej rozmowy z inwestorami, inwestor Guillemot zapytał, co myśli o fuzji i swojej decyzji, aby Ubisoft pozostał niezależny, podczas gdy branża się konsoliduje.

Guillemot odpowiedział: „Myślę, że to dobra wiadomość, że transakcja doszła do skutku, ponieważ naprawdę pokazuje siłę własności intelektualnej i kierunek, w jakim zmierza branża. Tak więc w przyszłości będzie wiele możliwości dla wszystkich firm”.

„Pokazuje również wartość IP, które mogą być teraz na konsolach i komputerach PC, ale także na urządzeniach mobilnych, stać się bardziej globalnymi markami – a kiedy mówimy na całym świecie, to naprawdę wszędzie na świecie – i to jest świetna okazja”.

Biuletyn: Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft jest już sfinalizowane?Obejrzyj na YouTube

Kontynuował: „Microsoft twierdzi, że mobilna część umowy Activision jest ważna, więc wszystkie inwestycje, które podejmujemy, aby być silniejszym na urządzeniach mobilnych, są również zgodne z tym, więc wszystkie te elementy pomogą zwiększyć wartość firmy.

Wcześniej w wezwaniu – iw raporcie o zarobkach – ujawniono wyniki Ubisoftu za pierwszy kwartał roku, pokazujące 9-procentowy spadek sprzedaży netto rok do roku. Jednak w tym roku fiskalnym zaplanowano wydanie 10 gier, a Rainbow Six Mobile jest jedną z nich.

Kolejnym dużym wydaniem na urządzenia mobilne będzie Assassin’s Creed: Codename Jade, którego pierwsza zamknięta beta rozpocznie się 3 sierpnia tego roku. Jest to gra Assassin’s Creed z otwartym światem, której akcja toczy się w Chinach i zostanie opublikowana przez Level Infinite, spółkę zależną Tencent.

Podczas gdy wiele umów Microsoftu Activision Blizzard koncentrowało się na Call of Duty, szef Xbox, Phil Spencer, twierdzi, że umowa jest kluczowym elementem ruchu Microsoftu w kierunku gier mobilnych – nie wspominając o wydawcy Candy Crush King.

W rzeczywistości Microsoft planuje uruchomienie własnego sklepu z aplikacjami w najbliższej przyszłości.

Fakt, że transakcja ma się posunąć do przodu, wspiera strategię Guillemota wobec Ubisoftu.

READ  Galaxy S24 podobno otrzyma 7-letnie aktualizacje Androida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *