Domy, Ranta pomagają Hurricanem pokonać Bruinsa 3-2 w grze 7 :: WRALSportsFan.com

Boston Bruins 2
Karolina Hurricane 3
ostateczny

Dwa razy wcześniej Carolina Hurricanes dotarły do ​​play-offów tylko po to, by zobaczyć ich awans, by stać się poważnym pretendentem do Pucharu Stanleya, odpartym przez Boston Bruins.

Dwóch nowicjuszy pomogło Hurricanem w końcu przejść przez chłód w playoffach — i to w siódmym meczu.

Posiadanie Medsona przez Maxa Domy’ego strzeliło dwa gole w drugiej połowie, podczas gdy Ante Ranta strzelił 27 rzutów obronnych, aby pomóc Carolina Hurricanes pokonać Boston Bruins 3-2 w sobotę i wygrać pierwszą rundę play-offów.

Teofu Teravainen strzelił także bramkę dla Hurricanes, które wyeliminowały drużynę, która pokonała ich w finale Konferencji Wschodniej w 2019 roku, a rok później miał serię pięciu meczów w pierwszej rundzie w Toronto Bubble.

– To inne uczucie, które się z tym wiąże – powiedział trener Carolina Rod Brend Amour. „Znowu myślę, że w innych sprawach, gdybyśmy mieli wygrać, moglibyście być nieco zaskoczeni.

„Tym razem czułem, że nadszedł czas. Nasi faceci dojrzeli. Myślę, że też to poczuli. „

Carolina przechodzi do drugiej rundy, aby zmierzyć się ze zwycięzcą niedzielnego meczu 7 między New York Rangers a Pittsburgh Penguins.

Jedno jest pewne: zdobycie tytułu Metropolitan Division utorowało drogę dzięki zabezpieczeniu funkcji domowego lodu. To była seria, w której żadnemu zespołowi nie udało się wygrać na trasie, a Hurricane’y w końcu otrzymały ostatnie słowo poparte przez kolejny hałaśliwy tłum z domu.

„Oczywiście potrzebowaliśmy jednego w dalszej części drogi i po prostu nie mogliśmy tego zrobić” – powiedział kapitan drużyny Bruins Patrice Bergeron.

Carolina nadal trzymała się gry po zmarnowaniu przewagi 2:0 w serii, a następnie wspaniałym występie w czwartkowej przegranej Game Six z szansą na awans.

READ  Emma Radukano została pokonana w niecałą godzinę przez Jelenę Ostapenko w Stuttgarcie

„Gra 7, gra 4, 5, 6 – cokolwiek to jest, robisz postępy, co jest najlepsze” – powiedział obrońca Jacob Slavin.

Domi była w tym nieprawdopodobną gwiazdą. Carolina pozyskała go przed marcowym terminem handlowym, a on nagrodził ich swoimi pierwszymi celami w karierze poza sezonem. W pierwszej połowie asystował także przy bramce Teravainena, pokonując go w pierwszej połowie.

„Oczywiście miałem szczęście, że dołączyłem do takiego zespołu” – powiedział Domy.

Jest też Ranta, który dołączył do Fredrika Andersena w reformowaniu drużyny na stanowisko bramkarza. Ale z Andersenem kontuzjowanym w końcówce sezonu zasadniczego, Ranta awansował do puckera, mimo że nigdy wcześniej nie rozpoczął gry poza sezonem.

Zostało to ponownie naprawione w sieci. Jego największy przystanek nadszedł wcześnie z kompletnym blokiem, aby uniemożliwić Taylorowi Hallowi blisko lewego słupka szansę 2 na 1 w pierwszym okresie bezbramkowego meczu.

David Pasternak strzelił gola na 21,7 sekundy przed Bostonem po tym, jak wyciągnął Jeremy’ego Swaymana jako dodatkowego napastnika. Stamtąd Hurricane’y musiały wytrzymać jedną napiętą walkę, aby zabić zegar, zanim mogły świętować.

„Kiedy zdobyli drugie miejsce, na pewno było to prawdopodobnie najdłuższe 20 sekund w moim życiu” – powiedział Ranta.

Jake Debrosk strzelił bramkę w drugiej połowie dla Bruins, a Swayman zakończył 28 interwencjami. Ale Bruins znaleźli się w nadrabianiu zaległości po pierwszym golu Domi, który zmusił go do zjechania lewą flanką, by pogrzebać próbę przekierowania Jordana Stahla w 3:14 sekundy.

Później, po tym, jak DeBrusk pokonał Raantę z górnej półki, Teravainen po raz pierwszy podał podanie do Domi. Piłka minęła Swaymana w 10:33 sekundy, aby awansować 3-1, a kolejny gol padł zaledwie kilka metrów od zagłębienia.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że relacjonujemy Strefę D, rzeczy, które robiliśmy bardzo dobrze przez cały rok – powiedział trener z Bostonu Bruce Cassidy. „Są dwa szczegóły, tak, grali zagrania, ale musimy więcej, aby nie wykonać zadania w defensywie – być we właściwych miejscach, z dobrymi kijami”.

READ  Pięć 49er do obejrzenia przeciwko Seahawks w drugim tygodniu sezonu NFL 2022

prosto sześć

Hurricane’y poprawiły się do 6:0 w 7s, odkąd byli Hartford Whalers przenieśli się do Północnej Karoliny w 1997 roku. Obejmuje to finały Pucharu Stanleya w 2006 roku przeciwko Edmonton, a także zwycięstwo w drugiej rundzie w Bostonie w 2009 roku – co dało 13. lata później na początku dzisiejszego dnia.

wczesne wyjście

Bruins byli w szóstym z rzędu play-offach. Ale to pierwszy raz, kiedy bostońska drużyna wyszła bez wygrania serii od czasu przegranej w sześciu meczach z Ottawą w 2017 roku.

Przyszłość Bergerona

Długoletni numer 1 Bergeron mógł zostać nieograniczonym wolnym agentem po 18 sezonach w drużynie. Odmówił rozmowy o nowym kontrakcie w ciągu roku, co stwarzało możliwość odejścia z niego lub przejścia na emeryturę.

Nie był wtedy gotowy do myślenia o kolejnym kroku.

„Teraz jest bardzo świeże” – powiedział Bergeron. „Nadal oczywiście piecze od ciężko zarobionej passy. To było krótkie, więc oczywiście o tym pomyślę. Ale teraz nie ma mnie w pobliżu.

zapakowany dom

Hurricane’y miały największą publiczność w historii franczyzy z 19 513 frekwencją, która przekroczyła poprzedni rekord 19 955 podczas ostatniego zwycięstwa drugiej rundy New Yorkers w 2019 roku.

___

Obserwuj Aarona Bearda na Twitterze pod adresem https://twitter.com/aaronbeardap

___

Więcej od AP NHL: https://apnews.com/hub/NHL i https://twitter.com/AP_Sports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *