Dow Jones spadł o ponad 300 punktów z powodu dobrych raportów o zatrudnieniu


Nowy Jork
CNN

Dow Jones spadł w czwartek o ponad 300 punktów, ponieważ dobre dane o zatrudnieniu wystraszyły inwestorów.

Szereg raportów z tego tygodnia pokazuje, że rynek pracy jest nadal odporny na próby ograniczenia inflacji przez Rezerwę Federalną poprzez podnoszenie stóp procentowych i chłodzenie gospodarki. Raporty budzą obawy inwestorów, że bank centralny będzie kontynuował bolesny reżim podwyżek stóp procentowych do 2023 roku.

the kawka Zakończył dzień spadkiem o 340 punktów, czyli 1%. the Standard & Poor’s 500 spadł o 1,2% i NASDAQ Composite Był niższy o 1,5%.

Akcje spadły, ponieważ raport ADP Private Payrolls pokazał, że pracodawcy dodali w grudniu 235 000 miejsc pracy, powyżej szacunków analityków. Płace również rosły szybciej niż szacunki. Pokazały to również dane rządowe Tygodniowa liczba nowych bezrobotnych była poniżej oczekiwańspadając do najniższego poziomu od września i zadając kolejny cios inwestorom, którzy mają nadzieję, że Fed będzie mniej jastrzębi.

Ta wiadomość pojawia się tuż po wczorajszym listopadzie Zgłoś wolne miejsca pracy i rotację pracownikówczy JOLTS, które również okazały się silniejsze niż oczekiwano.

„Jeśli spojrzy się na wskaźniki na rynku pracy i jeśli spojrzy się na bardzo złożone składniki inflacji, takie jak inflacja w usługach, myślę, że jasne jest, że jeszcze nie skręcamy w stronę inflacji”, Gita Gopinath, druga z polecenia członka Międzynarodowego Funduszu Walutowego. powiedział Financial Times w tym tygodniu. Powiedziała, że ​​radą MFW dla Fed było „utrzymanie kursu”.

Gopinath powiedziała, że ​​jej głównym zmartwieniem jest ciągła odporność amerykańskiego rynku pracy, ponieważ bezrobocie pozostaje blisko historycznych minimów, a podwyżki płac pozostają zbyt wysokie, aby Fed mógł osiągnąć swój cel inflacyjny na poziomie 2%.

Tymczasem protokół z grudniowego posiedzenia Fed podkreślił, że decydenci planują utrzymać wysokie stopy procentowe przez jakiś czas.

READ  Nasdaq i S&P 500 wzrosły po słabszym niż oczekiwano raporcie o inflacji

Inwestorzy z niecierpliwością czekają na piątkowy raport o zatrudnieniu, aby uzyskać więcej danych o tym, jak rynek pracy zareaguje na wyższe stopy procentowe. W dzisiejszej złej gospodarce raport o słabszym zatrudnieniu będzie prawdopodobnie świętowany.

Z innych wiadomości, akcje Bed, Bath & Beyond straciły prawie 30% po tym, jak firma ostrzegła, że ​​rozważa bankructwo. Silvergate Capital, bank przyjazny kryptowalutom, spadł o około 43% po ujawnieniu dużych wypłat klientów i ogłoszeniu 40% redukcji personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *