Drugi dzień testów Formuły 1 2024 zakończył się w Bahrajnie – wszystko, co musisz wiedzieć

Poranna sesja przedsezonowych testów Formuły 1 w Bahrajnie zakończyła się ponad godzinę wcześniej po problemie z pokrywą spustową, a najszybszy dla Ferrari był Charles Leclerc.


Kluczowe momenty

  • Leclerc jest najszybszy
  • Hamilton i Leclerc naruszyli pokrywę odpływu/molo 11
  • Około 16 osób, w tym niektórzy z młotkami, szlifierkami i spawaczami, próbuje naprawić tor

Na niecałą godzinę i 50 minut do sesji materiał telewizyjny pokazał, jak Lewis Hamilton narusza barierę wjazdową na zewnątrz toru, wyrzucając w powietrze gruz.

Kolejna powtórka pokazała, że ​​Leclerc uderzył w ten sam kawałek chodnika i wyrzuciło więcej gruzu, powodując uszkodzenie podłogi Leclerca. Jego zespół Ferrari naprawi to przed popołudniem.

Wezwano czerwoną flagę w celu sprawdzenia toru, a członek zespołu biegowego ubrany po cywilnemu kopnął przedmiotową kanalizację, a coraz więcej osób przybywało, aby pomóc w tym wysiłku.

Po ponad 30 minutach opóźnienia i na 1 godzinę i 10 minut do końca sesja została zakończona.

Czwartek był dla Sergio Pereza pierwszą okazją, aby zasiąść za kierownicą agresywnej ewolucji Red Bulla, ale w przeciwieństwie do bezbłędnej środy Maxa Verstappena, Perez od razu napotkał problemy.

Źródło: Diego Mejia

Pożar hamulców w prawym przednim rogu samochodu przerwał jego wczesną jazdę i resztę poranka spędził na przejechaniu niemal bardzo krótkiego dystansu, wynoszącego zaledwie dwa okrążenia.

W końcu udało mu się pojechać na średnich oponach i zajął czwarte miejsce z najszybszym czasem, ale zakończył tę sesję pokonując zaledwie 20 okrążeń w porównaniu do 60 okrążeń Verstappena wczoraj rano.

To utorowało drogę kierowcy spoza Red Bulla i Leclerc nie zawiódł.

Wydawało się, że pierwszego dnia testów nie przejechał tylu okrążeń co Max Verstappen, ale podczas gdy Perez rano ograniczał się głównie do twardych opon, Leclerc zdołał rozerwać średnią oponę po trzech okrążeniach i miał nieco ponad trzy -dziesiąte części od standardu Verstappen.W środę różnica 1m31750.

READ  Nowy trener LSU Brian Kelly rozmawia o NIL, pozostawiając faworytów Notre Dame i Southern w pierwszych dniach mediów SEC

Oscar Piastri przejechał kilka okrążeń w McLarenie i poza nim, ale ostatecznie przejechał kilka okrążeń wystarczająco dobrych, aby zająć drugie miejsce, uzyskując najlepszy wynik dla zespołu McLarena wynoszący 0,578 sekundy za Leclercem. Przekaże kierowcę Lando Norrisowi, który wczoraj po południu był szybszy z całej trójki.

Logan Sargeant zatrzymał się wczoraj po południu w Williamsie.

Po tym, jak problemy z paliwem przerwały środowy start, Sargent mógł jechać na różnych oponach, a płynne tempo pomogło mu ustanowić trzeci najszybszy czas, znacznie lepszy od wczorajszego benchmarku Williamsa o 1,304 sekundy.

Za czwartym Perezem Fernando Alonso milczał w czwartek po przejechaniu wczoraj 77 okrążeń, przed Hamiltonem w Mercedesie, który nie będzie zadowolony z opóźnienia, które miało wpływ na dzień spędzony w samochodzie.

Hamilton i Sargent to jedyni kierowcy, którzy mają pozostać w samochodach dzisiejszego popołudnia.

Zhou Guanyu był siódmy, ostatni samochód tracił dwie sekundy do benchmarku Leclerca, podczas gdy alpejskiemu kierowcy Pierre’a Gasly’ego brakowało twardych opon, a jego średnie opony wystarczały na ósme miejsce.

Nico Hulkenberg i Yuki Tsunoda zamknęli pierwszą dziesiątkę, a Tsunoda narzekał na porywisty wiatr, ale przejechał najwięcej okrążeń w sesji z wynikiem 40, choć sześć sekund wolniej niż Leclerc.

Sesja popołudniowa rozpocznie się teraz o 14:00 czasu lokalnego i potrwa do 19:00, skutecznie pochłaniając ostatnią godzinę poranka.

Czwartkowe godziny poranne

1 Charles Leclerc (Ferrari) 1:31,750 s, opona C3, 36 okrążeń
2 Oscar Piastri (McLaren) +0,578 s, C3, 35 okrążeń
3 Logan Sargent (Williams) +0,828 s, C4, 30 okrążeń
4 Sergio Perez (Red Bull) +1,129 s, C3, 20 okrążeń
5 Fernando Alonso (Aston Martin) +1,303 s, C3, 31 okrążeń
6 Lewis Hamilton (Mercedes) +1,475 s, C3, 39 okrążeń
7 Zhou Guanyu (stawka) +1,965 sekundy, C3, 38 okrążeń
8 Pierre Gasly (Alpejski) +2,054 s, C3, 33 okrążenia
9 Nico Hulkenberg (Haas) +5,759 s, C3, 31 okrążeń
10 Yuki Tsunoda (RB) +6,324 s, C2, 40 okrążeń

READ  Lakers vs Kings Końcowy wynik: 120-114 Lakers upadają na czwartej pozycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *