Strony logowania i rejestracji Google mają nowy wygląd

Po Dokuczanie temu W ciągu ostatnich kilku tygodni Google udostępniło aplikację Nowa strona logowania Z nieco czystszym designem. Zmiany są niewielkie i nie wpływają na funkcjonalność, ale użytkownicy często się z tym spotykają, a Google, z tego co widzę, korzysta z poprzedniej wersji od czasu zmiany logo.

Aktualizacja sprawia, że ​​strona logowania (i rejestracji) jest bardziej zgodna z etyką firmy Material Design wprowadzoną w 2014 roku. W tym celu jest teraz wyrównana do lewej strony (zamiast do środka) i ma orientację, która automatycznie dostosowuje się do ekranu rozmiar — jest więc szerszy na ekranach komputerów i węższy na smartfonach. Firma stwierdziła, że ​​pojawia się na wszystkich typach urządzeń, ale może nie pojawiać się w starszych przeglądarkach.

Poprzednią największą zmianą, jaką Google wprowadził na swojej stronie logowania, było umieszczenie hasła na drugiej stronie W 2015 roku. Mówiono wówczas, że tej aktualizacji dokonano „w ramach przygotowań do przyszłych rozwiązań uwierzytelniających, które uzupełniają hasła” oraz aby zmniejszyć zamieszanie wśród osób posiadających wiele kont Google.

Google podkreślił, że zmiana będzie trwała, podobnie jak przejście na zintegrowaną ofertę Gmaila. Wdrażanie będzie przebiegać dość stopniowo i rozpocznie się 21 lutego, a zakończenie zaplanowano na 4 marca 2024 r.

READ  Co należy przygotować przed pierwszym sezonem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *