Duże firmy zajmujące się robotyką zobowiązują się nie dodawać broni do swojej technologii, aby uniknąć ryzyka szkód | roboty

Wiele firm zajmujących się robotyką zobowiązało się nie wspierać uzbrojenia swoich ogólnych celów roboty Zachęcała inne firmy do pójścia w jej ślady.

W liście otwartym sześć wiodących firm zajmujących się robotyką zobowiązało się, że nie doda broni do swojej technologii powszechnego użytku i zapowiedziało, że będą się sprzeciwiać innym.

„Wierzymy, że dodawanie broni do zdalnie lub autonomicznie obsługiwanych robotów, szeroko dostępnych dla społeczeństwa i zdolnych do nawigowania do wcześniej niedostępnych miejsc, w których żyją i pracują ludzie, stwarza nowe ryzyko szkód i poważne problemy etyczne” – czytamy w liście. Pierwsza wspomniana przez Axios.

„Wzywamy również każdą organizację, programistę, badacza i użytkownika w społeczności robotycznej do złożenia podobnych zobowiązań, aby nie budować, nie licencjonować, nie wspierać ani nie umożliwiać powiązania broni z takimi robotami”.

List jest podpisany przez Boston Dynamics, Agility Robotics, ANYbotics, Clearpath Robotics, Open Robotics i Unitree Robotics.

Współsygnatariusze zobowiązali się również do przejrzenia wniosków o zakup swoich botów, aby zapobiec potencjalnemu uzbrojeniu oraz zbadania cech technologicznych, które mogą zostać uzbrojeniem w przyszłości.

„Aby było jasne, nie mamy do czynienia z obecnymi technologiami, które państwa i ich agencje rządowe używają do obrony i przestrzegania swoich praw” – czytamy w liście.

„Korzyści dla ludzkości wynikające z tych technologii znacznie przewyższają ryzyko nadużyć”. Zdjęcie: Angrit Hills/Reuters

W oświadczeniu dla Axios firma Boston Dynamics wyraziła zaniepokojenie próbami uzbrojenia dostępnych na rynku robotów, dodając, że takie zmiany mogą jeszcze bardziej podważyć zaufanie publiczne do tej technologii.

„Aby ta technologia była powszechnie akceptowana w społeczeństwie, opinia publiczna musi wiedzieć, że może jej zaufać” – czytamy w oświadczeniu. „A to oznacza, że ​​potrzebujemy polityki, która uniemożliwia złym aktorom jej nadużywanie”.

READ  Fitch obniżył rating New York Commercial Bank do „śmieciowego” wraz z pogłębieniem ratingu Moody's

Oddziały ratunkowe wykorzystały „robot punktowy” Boston Dynamics – maszynę przypominającą psa – do badania sytuacji, NPR . zgłoszono. Firma twierdzi, że robot nie został zaprojektowany do inwigilacji ani jako substytut policjantów.

Sześć firm zajmujących się robotyką napisało w swoim liście otwartym, że są „przekonane, że korzyści dla ludzkości płynące z tych technologii znacznie przewyższają ryzyko nadużyć i jesteśmy podekscytowani świetlaną przyszłością, w której ludzie i roboty będą pracować ramię w ramię, aby poradzić sobie z niektórymi z światowych wyzwań”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *