Dyrektor generalny American Airlines zwolnił najwyższą kadrę kierowniczą po tym, jak kontrowersyjna strategia „nowoczesnego handlu detalicznego” rozgniewała klientów korporacyjnych

Dyrektor generalny American Airlines Group Inc. Robert Isom zwolnił dyrektora handlowego przewoźnika w następstwie krytycznego raportu Bain & Co. Według osoby zaznajomionej ze sprawą, chodzi o kontrowersyjny nowy system marketingowy, który zraził klientów korporacyjnych.

W ciągu ostatnich kilku dni po opublikowaniu raportu zleconego przez Amerykę firmie Bain Isom został poproszony o zwolnienie Vasu Raja. Ujawniło to obawy konsultantów ds. podróży korporacyjnych dotyczące niedawnej zmiany strategii sprzedaży linii lotniczej, która przyczyniła się do spadku przychodów w ciągu ostatnich kilku kwartałów, podało w środę źródło.

Nie udało nam się uzyskać komentarza od Raja. American ogłosił swoje odejście pod koniec wtorku, a także obniżył prognozę zysków, przez co następnego dnia jego akcje spadły o 14%, co stanowi największy spadek od prawie czterech lat.

Nowy system nadzorowany przez dyrektora ds. zakupów, który nazwał „nowoczesnym handlem detalicznym”, miał na celu odciągnięcie klientów od biur rezerwacji na rzecz zakupów bezpośrednio przez firmę American. W ramach tej zmiany zmniejszono wielkość działu sprzedaży linii lotniczej.

Jednak ta zmiana rozzłościła niektórych klientów korporacyjnych i firmy zarządzające podróżami, a Raja przyznał niedawno, że wzrost wolumenu podróży zarządzanych przez korporacje pozostaje w tyle za rywalami United Airlines Holdings Inc i Delta Air Lines Inc.

Zapisz się do codziennego biuletynu CFO, aby być na bieżąco z trendami, problemami i kadrą kierowniczą kształtującą finanse przedsiębiorstw. Zarejestruj się za darmo.
READ  Giełda kryptowalut Gemini próbuje odzyskać 900 milionów dolarów od pożyczkodawcy kryptowalut Genesis, donosi FT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *