Dyrektor generalny Marvell mówi, że epidemia Covid-19 w Chinach zakłóca łańcuchy dostaw technologii

Dyrektor generalny półprzewodników, Jim Kramer, powiedział w poniedziałek CNBC, że najnowsza runda ograniczeń dotyczących koronawirusa w głównych chińskich miastach prawdopodobnie zwiększy wyzwania w łańcuchu dostaw w sektorze technologicznym.

W wywiadzie dla „Mad Money”, Technologia MARVEL CEO Matt Murphy odniósł się konkretnie do miasta Shenzhen Ponad 17 milionów ludzi W prowincji Guangdong czasami określana jest jako „Dolina Krzemowa” Chin. Urzędnicy z centrum technologicznego polecili wszystkim firmom, które nie świadczą podstawowych usług, wstrzymanie produkcji lub zlecanie pracownikom pracy zdalnej przez tydzień z powodu wzrostu liczby przypadków Covid.

„Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spojrzysz na sytuację w Chinach, wyłączenia z pewnością pociągają za sobą wszelkiego rodzaju zakłócenia w przemyśle elektronicznym, szczególnie w Shenzhen, które odwiedzałem wiele razy w swojej karierze” – powiedział Murphy. „To miasto liczące 17 lub 18 milionów ludzi, więc nastąpią pewne zakłócenia”.

Foxconn, dostawca Apple, ma Produkcja tymczasowo wstrzymana w swoich fabrykach w Shenzhen. Powiedziała CNBC w oświadczeniu, że pozostanie zamknięta, dopóki nie uzyska zgody rządu na wznowienie działalności.

Nakazy zdrowotne Shenzhen, które obejmują również ogólnomiejskie testy Covid i przestoje transportu publicznego, pojawiają się, gdy Chiny doświadczają najgorszej epidemii koronawirusa od początku epidemii w 2020 roku. Niektóre dzielnice w Szanghaju również zostały zamknięte, a szkoły uruchomiono online w celu uzyskania instrukcji.

Pandemia wywarła dalekosiężne skutki gospodarcze, w szczególności na łańcuchy dostaw kluczowych komponentów elektronicznych, takich jak półprzewodniki. Niedobory tych chipów komputerowych zaszkodziły wielu branżom, w tym branży motoryzacyjnej, ponieważ producenci samochodów zostali zmuszeni do ograniczenia produkcji.

Murphy wskazał na te wyzwania, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej, ale powiedział, że „branża odbiła się od dna, a z pewnością Marvel odbił”.

„Chociaż nadal jesteśmy związani w łańcuchu dostaw, jeśli spojrzysz na nasz organiczny wzrost przychodów – jeśli tak Inphi . to Plus razem Marvell – rozwijamy firmę w wysokim, 30-procentowym zakresie” – powiedział Murphy. Wciąż uzyskujemy większą podaż, ale popyt wciąż ją wyprzedza. Wiele wyzwań na świecie. …nie zniknie w najbliższym czasie.”

READ  Bitcoin spada, inne kryptowaluty mieszają się po tym, jak Fed podnosi stopy procentowe

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *