Dyrektor generalny Marvell mówi, że epidemia Covid-19 w Chinach zakłóca łańcuchy dostaw technologii

Dyrektor generalny półprzewodników, Jim Kramer, powiedział w poniedziałek CNBC, że najnowsza runda ograniczeń dotyczących koronawirusa w głównych chińskich miastach prawdopodobnie zwiększy wyzwania w łańcuchu dostaw w sektorze technologicznym.

W wywiadzie dla „Mad Money”, Technologia MARVEL CEO Matt Murphy odniósł się konkretnie do miasta Shenzhen Ponad 17 milionów ludzi W prowincji Guangdong czasami określana jest jako „Dolina Krzemowa” Chin. Urzędnicy z centrum technologicznego polecili wszystkim firmom, które nie świadczą podstawowych usług, wstrzymanie produkcji lub zlecanie pracownikom pracy zdalnej przez tydzień z powodu wzrostu liczby przypadków Covid.

„Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spojrzysz na sytuację w Chinach, wyłączenia z pewnością pociągają za sobą wszelkiego rodzaju zakłócenia w przemyśle elektronicznym, szczególnie w Shenzhen, które odwiedzałem wiele razy w swojej karierze” – powiedział Murphy. „To miasto liczące 17 lub 18 milionów ludzi, więc nastąpią pewne zakłócenia”.

Foxconn, dostawca Apple, ma Produkcja tymczasowo wstrzymana w swoich fabrykach w Shenzhen. Powiedziała CNBC w oświadczeniu, że pozostanie zamknięta, dopóki nie uzyska zgody rządu na wznowienie działalności.

Nakazy zdrowotne Shenzhen, które obejmują również ogólnomiejskie testy Covid i przestoje transportu publicznego, pojawiają się, gdy Chiny doświadczają najgorszej epidemii koronawirusa od początku epidemii w 2020 roku. Niektóre dzielnice w Szanghaju również zostały zamknięte, a szkoły uruchomiono online w celu uzyskania instrukcji.

Pandemia wywarła dalekosiężne skutki gospodarcze, w szczególności na łańcuchy dostaw kluczowych komponentów elektronicznych, takich jak półprzewodniki. Niedobory tych chipów komputerowych zaszkodziły wielu branżom, w tym branży motoryzacyjnej, ponieważ producenci samochodów zostali zmuszeni do ograniczenia produkcji.

Murphy wskazał na te wyzwania, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej, ale powiedział, że „branża odbiła się od dna, a z pewnością Marvel odbił”.

„Chociaż nadal jesteśmy związani w łańcuchu dostaw, jeśli spojrzysz na nasz organiczny wzrost przychodów – jeśli tak Inphi . to Plus razem Marvell – rozwijamy firmę w wysokim, 30-procentowym zakresie” – powiedział Murphy. Wciąż uzyskujemy większą podaż, ale popyt wciąż ją wyprzedza. Wiele wyzwań na świecie. …nie zniknie w najbliższym czasie.”

READ  Joe Biden wzywa do nowych regulacji bankowych

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *