Dyrektor generalny Substack mówi, że „bardzo przeprasza” za zwolnienie 13 osób

Substack to najnowsza firma technologiczna, która ogłasza zwolnienia, z dyrektorem generalnym Chrisem Best Tweetuj w środę Pozwolił odejść 13 robotnikom. według AksjosTo około 14 procent siły roboczej Substack. W swoim liście i dalszych tweetach Best podał „warunki rynkowe” jako powód zwolnień.

Przyznaje też, że dla niektórych pracowników przeprowadzka może być zaskoczeniem. „Nie tak dawno powiedziałem wam wszystkim, że naszym planem było powiększenie zespołu, a nie zwalnianie pracowników”, mówi, zauważając również, że firma „nadal zatrudnia do określonych kluczowych ról” i ma zaoszczędzone pieniądze. Jednak Best twierdzi, że firma musi zmienić taktykę, ponieważ może stanąć w obliczu „przedłużonego okresu”, gdy gospodarka będzie się pogarszać. Mówi, że zwolnienia są jedną z kilku zmian, jakie firma wprowadziła, aby zapewnić sobie „solidną sytuację finansową”.

według New York TimesNiektórzy zwolnieni pracownicy byli zaangażowani w zasoby ludzkie i wsparcie pisarzy. Raport mówi również, że Substack niedawno wstrzymał starania o pozyskanie finansowania od inwestorów, ale jego przychody nadal rosną.

W kwietniu Substack spotkał się z niewielkimi kontrowersjami związanymi z rekrutacją, gdy jego wiceprezes ds. komunikacji Tweetuj link do pracy W odniesieniu do konkretnego typu pracownika firma podała on nie zrobił Chce. Powiedziała: „Jeśli jesteś pracownikiem Twittera i rozważasz rezygnację, ponieważ martwisz się, że Elon Musk naciska na mniej ustrukturyzowane przemówienie… proszę, nie przychodź tutaj do pracy”. Firma jest właścicielem historycznie powiedział Przywiązuje dużą wagę do wolności wypowiedzi.

Substack nie jest jedyną firmą, która zwolniła znaczny procent swoich pracowników w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch. Firmy takie jak TeslaA NetflixA KlarnaA Better.comA bariera Zrezygnuj ze wszystkich prac, tak jak ja wiele duża firmy kryptograficzne.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nie uległy większym zmianom po trzecim z rzędu zwycięskim dniu na Nasdaq

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *