Dyrektor generalny Volkswagena Diess ustąpił w zaskakującym posunięciu

CEO Herbert Diess zostanie zastąpiony przez Olivera Blooma, firma ogłosiła w piątek Volkswagen (VLKAF)Dział samochodów wyczynowych Porsche.

Volkswagen, drugi co do wielkości producent samochodów na świecie, nie podał powodu odejścia Diess.

Ale A Raport Reutera Powołując się na nienazwane źródła, rodziny Porsche i Beach – które razem posiadają większość praw głosu w Volkswagenie – naciskały na zmianę przywództwa. Firma nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz do raportu.
Udało mu się jednak umieścić skandal w dużej mierze w lusterku wstecznym firmy. I zwrócił uwagę Pojazdy elektryczne Pozycjonuje Volkswagena przed wieloma uznanymi producentami samochodów Wielka zmiana.

Elektryczny fokus

VW powiedział Wydanych zostanie 89 miliardów euro Jej celem jest rozwój pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych pięciu lat, co będzie stanowić połowę przewidywanych wydatków do tego czasu, a pojazdy elektryczne będą stanowić jedną czwartą sprzedaży do końca 2026 roku.

Liczba elektrycznych pojazdów elektrycznych sprzedanych przez VW prawie podwoiła się do 453 000 na całym świecie w 2021 roku, zajmując trzecie miejsce wśród czystych pojazdów elektrycznych sprzedawanych tylko przez Teslę i General Motors – a większość sprzedaży tego ostatniego pochodziła od chińskiego joint venture. VW wyprzedził wszystkich innych producentów samochodów, w tym Teslę , w europejskiej sprzedaży EV o 310 000 pojazdów.

Tesla nadal będzie sprzedawać ponad dwa razy więcej czystych pojazdów elektrycznych niż VW w 2021 r. – a pojazdy elektryczne stanowiły zaledwie 5% pojazdów VW sprzedanych w zeszłym roku – ale koncentracja na Diess jest kluczem do przyszłych planów firmy.

„Herbert Diess odegrał kluczową rolę w postępie transformacji firmy. Grupa i jej marki są rentowne w przyszłości; jej innowacyjne możliwości i siła zarobkowa są wzmocnione” – powiedział Hans Dieter Pötsch, prezes zarządu firmy, w oświadczeniu. . . „Nie tylko kierował firmą przez bardzo wzburzone wody, ale także wdrożył nową strategię”.

READ  Biden naciska Kongres na trzymiesięczne wakacje podatkowe

Ale nie wszystko jest różowe. Chociaż Volkswagen może wyprzedzić większość tradycyjnych producentów samochodów w planowanym przejściu na pojazdy elektryczne, pozostaje w tyle za Toyotą w wyścigu o całkowitą sprzedaż pojazdów – kluczowy wskaźnik dla sektora.

W ubiegłym roku Toyota odnotowała 10,5 miliona całkowitej sprzedaży samochodów w 2021 roku, 1,5 miliona więcej niż Volkswagen. W 2019 roku przed pandemią Volkswagen sprzedał Toyotę o 200 000 samochodów do 10,9 miliona pojazdów.

Co więcej, akcje Volkswagena również pozostają w tyle za Deese, zyskując tylko około 10% od czasu, gdy został mianowany dyrektorem generalnym w 2018 r. – znacznie mniej. Toyota (T.M)60% zysku w tym czasie. Jak dotąd w tym roku, Volkswagen (VLKAF)Akcje giełdowe w Niemczech spadły o 28%.

W ramach zmian w zarządzaniu dyrektor finansowy Arno Antlitz zostanie dyrektorem operacyjnym.

— Przyczynił się do tego Peter Valdez-Tapena z CNN Business.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *