Dzieci księcia Harry’ego i Meghan Markle mogą odziedziczyć tytuły królewskie

Dzieci księcia Harry’ego i Meghan Markle, Archie i Lilipet, mają teraz prawo do dziedziczenia tytułów królewskich Po śmierci królowej Elżbiety II Chyba że nowy król Karol III postanowi inaczej.

Syn Sussex, Archie Mountbatten-Windsor, lat 3, i jego 15-miesięczna siostra Lilibit Mountbatten-Windsor, mogą być teraz określani jako książę i księżniczka.

Zgodnie z porządkiem sukcesji zmienionym po śmierci króla i wniebowstąpieniu króla Karola III, młodzi członkowie rodziny królewskiej, którzy mieszkają z rodzicami w Kalifornii, zajmują teraz szóste i siódme miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu.

Poprzedzili je ich trzej kuzyni Prince William, George, Charlotte i Louis.

Rodzeństwo ma prawo do tytułów królewskich na mocy zasad ustanowionych przez króla Jerzego V, dziadka królowej Elżbiety II, w 1917 roku.

Dekret stwierdza, że ​​wszyscy potomkowie króla mogą zaklasyfikować się jako „Jego Królewska Wysokość” lub „Jej Królewska Wysokość” i być określani jako Książę lub Księżniczka, jeśli tak zechcą.

Książę Harry i jego żona Meghan prezentują swojego nowonarodzonego syna, Archiego Harrisona, królowej i księciu Filipowi w 2019 roku.
Obrazy AFP/Getty

Jednak Markle twierdziła podczas niej Niesławna bomba Wywiad z Oprah Winfrey W marcu 2021 roku jej syn został pozbawiony tytułu księcia, zanim ona i Harry postanowili zrezygnować z ról starszych członków rodziny królewskiej.

Zapytana, czy tytuł był dla niej ważny, była gwiazda „Garnitur” odpowiedziała, że ​​nie dba zbytnio o „wielkość” królewskiej wytwórni, a „Mama” była jej najważniejszym tytułem.

Markle i książę Harry przestali używać swoich metod Królewskiej Wysokości po oddzieleniu się od rodziny królewskiej i przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

Meghan powiedziała Oprah Winfrey w 2021 roku, że ich syn Archie został pozbawiony tytułu księcia przez rodzinę królewską.
Meghan powiedziała Oprah Winfrey w 2021 roku, że ich syn Archie został pozbawiony tytułu księcia przez rodzinę królewską.
Harpo Productions / Joe Pugliese / VIA REUTERS

W międzyczasie Markle powiedziała: „Pomysł, aby nie nazywać pierwszego kolorysty w tej rodzinie tak samo jak innych wnuków” – i odmawiać im bezpieczeństwa, które się z tym wiązało – był dla niej zmartwieniem.

Na początku tego roku ogłoszono, że ówczesny książę Karol – teraz król Karol III – powiedział Harry’emu, że chce zmienić to, co znane jest jako patenty, uniemożliwiając jego wnukom dziedziczenie tytułów księcia i księżniczki w ramach planu zmniejszenia monarchii . Zgłoszono DailyMail.com.

READ  Adele ucisza homofobicznego Hecklera dwoma palącymi pytaniami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *