Rynki europejskie zamknęły się wyżej po podniesieniu stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny

Rynki europejskie zamknęły się w piątek wyżej, ponieważ inwestorzy zareagowali na… wysoki standard stawki Z Europejskiego Banku Centralnego i innych komentarzy przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella.

Ogólnoeuropejski indeks Stoxx 600 chwilowo wzrósł o 1,6%, a wszystkie główne sektory i giełdy są na plusie. Akcje górnicze wzrosły o 3,2%, prowadząc do wzrostu, podczas gdy akcje spółek technologicznych wzrosły o 2,7%.

W czwartek Europejski Bank Centralny ogłosił podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych, podnosząc stopę depozytową do 0,75%. Bank zrewidował również swoją prognozę inflacji – średnio do 8,1% w 2022 r. – i stwierdził, że spodziewa się ponownej podwyżki stóp procentowych, ponieważ „inflacja pozostaje bardzo wysoka i prawdopodobnie pozostanie powyżej celu przez długi czas”.

Tymczasem prezes Rezerwy Federalnej Powell powiedział w czwartek, że zrobi to amerykański bank centralny Podnieś stawki, aby poradzić sobie z inflacją „dopóki praca nie zostanie wykonana”.

„Historia obawia się przedwczesnego łagodzenia”, powiedział Powell z Cato Institute, liberalnego think tanku z siedzibą w Waszyngtonie. Praca jest skończona”.

Rynki w regionie Azji i Pacyfiku były wyższe Inwestorzy wchłonęli również wiele wiadomości z banku centralnego i Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie również były na plusie.

Tymczasem światowi liderzy Oddaj hołd królowej Elżbiecie IINajdłużej urzędujący monarcha Wielkiej Brytanii zmarł w czwartek w wieku 96 lat.

Bank Anglii poinformował w piątek, że przełoży swoje wrześniowe posiedzenie Komitetu Polityki Pieniężnej o tydzień, ponieważ kraj wejdzie w okres żałoby narodowej.

READ  Buffalo uznane za najgorętszy rynek mieszkaniowy w 2024 r.: raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *