Dzień meczu: mecz koszykówki UNLV rozpoczyna się w stanie San Diego

Steve'a Marcusa

Rebelianci UNLV strzegą Dedana Thomasa Jr. (11) bierze krążek obok bramkarza Bethesda Flames Stephena Perry'ego (0) podczas meczu pokazowego w Cox Pavilion we wtorek, 2 stycznia 2024 r.

 • Co:
  UNLV w stanie San Diego
 • Kiedy:
  Sobota, godzina 13:00
 • Gdzie:
  Plac Vegas w San Diego
 • telewizja:
  CBS
 • radio:
  11:00, 100,9 FM

W tym sezonie bez ulgi w rozgrywkach konferencyjnych: UNLV otworzy część swojego harmonogramu Mountain West w stanie San Diego w sobotę o 13:00, CBS, zmierząc się na własnym boisku z ubiegłorocznym wicemistrzem kraju.

Czy Crimson and Grey mogą zaświadczyć o wielkim zwycięstwie na wyjeździe? Trzy klucze do obejrzenia:

Rządy Azteków

Nie ma wątpliwości, że Aztekowie rządzili Zachodnią Górą. W zeszłym roku stan San Diego zdobył tytuł mistrza sezonu zasadniczego, zdobył mistrzostwo konferencji i awansował do Final Four. Wygląda na to, że tegoroczna edycja rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończyła się ta historyczna drużyna.

Prowadzeni przez starszego napastnika Jaydona Leddy’ego (21,5 punktu, 8,5 zbiórek na mecz), drużyna SDSU jest równie twarda i fizyczna jak zawsze. Zespół zajmuje 17. miejsce w skorygowanym wskaźniku obrony KenPom, a ogólnie zajmuje 21. miejsce.

Nawet w roku, w którym elitarna drużyna, taka jak Colorado State, znajduje się na marginesie pierwszej dziesiątki, San Diego State jest drużyną do pokonania.

W czwartek Kevin Krueger poddał swoich zawodników trudnemu treningowi, koncentrując się na wyzwaniu, jakie czeka ich na Vegas Arena.

Po tej sesji Krueger nie bagatelizował wyzwania, jakie stanowi stan San Diego.

„Będą niewiarygodnie silni, będą niewiarygodnie fizyczni, będą niesamowicie zdyscyplinowani” – powiedział Krueger. „To świetny zespół”.

Hill powraca

Crimson i Gray powinni być w pełni sił przed meczem, ponieważ starszy napastnik Jalen Hill wziął udział w czwartkowym treningu i ogłosił, że jest w 100% sprawny po kontuzji ręki, która pauzowała go od 28 listopada.

READ  Los Angeles Lakers odpadli z play-offów po siódmej porażce z rzędu – „Na starcie mieliśmy więcej drużyn niż wygranych”

Hill rozpoczął pierwsze sześć meczów na pozycji napastnika, zanim doznał kontuzji, ale okaże się, jaką rolę odegra po powrocie do rotacji. Podczas jego nieobecności starszy skrzydłowy Kellan Bone kwalifikował się do gry, a młodzieniec Shane Noel powrócił po kontuzji, więc dostępnych jest więcej zawodników, którzy mogą zapełnić pole ataku.

Hill powiedział, że jest skłonny dostosować się i zapewnić wszystko, o co poprosi zespół.

„Wspaniale było wrócić na boisko z chłopakami” – powiedział Hill. Myślę, że mogę dodać dużo fizyczności, zbiórek i wszystkiego, czego potrzebujemy. Czuję, że mogę dodać do tego wszystko, czego nam brakuje. W kilku meczach przegrywaliśmy bez zbiórek. Czuję się tak, jak po powrocie , będę fizycznie i skorzystam z takich rzeczy.”

Połączone na boisku

Jedną z niespodzianek w grach pozakonferencyjnych było pojawienie się DJ Thomasa i Jackie Johnsona jako dynamicznego duetu.

Połączenie dwóch najmłodszych zawodników w drużynie zapewniło UNLV kilka najefektywniejszych minut. Thomas prowadził widowisko jako rozgrywający, a Johnson wchodził z ławki rezerwowych jako ofensywny buldog i defensywny buldog. Są także dwoma najlepszymi strzelcami za trzy punkty UNLV, którzy łącznie trafiają z dystansu na poziomie 43,5%.

Jak skuteczni będą przeciwko mocnej obronie stanu San Diego? To może określić, jak konkurencyjna będzie gra.

Co: UNLV (5-5, 0-0 MWC) w stanie San Diego (12-2, 1-0 MWC)

Kiedy: Sobota, godzina 13:00

Gdzie: Arena Vegas (San Diego)

telewizja: CBS

radio: 11:00, 100,9 FM

Liderzy UNLV

Punktacja

Luis Rodriguez: 12,5 punktu

Kontynuacje

Kellan Boone: 8,0 zbiórek

Pomaga

DJ Thomas: 6,3 asysty

Przywódcy stanu San Diego

Punktacja

Jadon Lady: 21,5 punktu

Kontynuacje

Jadon Lady: 8,5 zbiórki

Pomaga

Lamont Butler: 3,5 asysty

Z Mike'em Grimalą można się skontaktować pod numerem 702-948-7844 lub [email protected]. Śledź Mike'a na Twitterze pod adresem twitter.com/mikegrimala.

READ  Astros ścigający Blake'a Snella: Źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *