Dziesiątki tysięcy ewakuowano, gdy pożar w Kolorado spalił setki domów | Wiadomości o pogodzie

Gubernator Jared Police ogłosił stan wyjątkowy, ponieważ National Weather Service ostrzega przed „warunkami zagrażającymi życiu” na dotkniętych chorobą obszarach Stanów Zjednoczonych.

W Kolorado w USA setki domów zostało zniszczonych, a dziesiątki tysięcy ewakuowanych przez pożary spowodowane silnymi wiatrami w dwóch miastach w pobliżu stolicy stanu, Denver.

Co najmniej jeden ratownik i sześć osób zostało rannych w czwartek, chociaż szeryf hrabstwa Boulder Joe Belle przyznał, że silne wiatry o prędkości 169 kilometrów na godzinę mogą spowodować więcej ofiar ze względu na intensywność pożaru, który szybko rozprzestrzenił się w okolicy. Godziny)

Władze nakazały ewakuację Louisville, miasta liczącego około 21 000 mieszkańców i przedmieścia Superior and Boulder, w którym mieszka 13 000 mieszkańców.

Sąsiednie miasta znajdują się około 32 km (20 mil) na północny zachód od Denver i są domem dla ponad 715 000 osób.

Pożar w Denver spowodował dużą mgłę dymu. Wiele budynków w Superiorze płonęło.

Mieszkańcy ewakuowali się bardzo cicho i w porządku, ale kręte uliczki na przedmieściach szybko się zamykały, gdy ludzie próbowali się ewakuować. Czasami przejechanie kilkuset metrów zajmuje samochodom nawet 45 minut.

Konstrukcje płoną z powodu pożaru wywołanego wiatrem, który zmusił w czwartek do ewakuacji Boulder na przedmieściach Kolorado. [Trevor Hughes/USA Today via Reuters]

Pierwszy pożar wybuchł tuż przed 10:30 i został „najszybciej uderzony i rozłożony później w ciągu dnia i jest obecnie monitorowany” – powiedziała Belle.

Drugi pożar po 11 rano, „balony i szybko rozprzestrzeniają się na wschód”, dodała Belle. Pożar rozprzestrzenił się na obszarze 6,5 kilometra kwadratowego (2,5 mili kwadratowej), a dym i pomarańczowe niebo otoczyły część obszaru i poprowadziły mieszkańców w bezpieczne miejsce.

Aktywność niezwykle płonącego pożaru późną zimą zależy od tego, jak wiatr działa w nocy, a zespół może wejść do środka i ocenić szkody oraz poszukać ofiar.

„Nie możemy walczyć z takim ogniem twarzą w twarz” – powiedziała Belle. „Ponieważ naprawdę mieliśmy zastępców szeryfa i strażaków, znajdowali się na obszarach, z których musieli opuścić” – dodał.

READ  Bank Anglii „z pewnością” podchodzi do letniej obniżki stóp procentowych

Według doniesień spalono co najmniej 580 domów, hotel i centrum handlowe. Według Denver Post pożar był najbardziej niszczycielski w historii Kolorado pod względem liczby zniszczonych domów.

Gubernator Jared ogłosił, że policja jest w stanie wyjątkowym, umożliwiając finansowanie klęsk żywiołowych w celu wsparcia działań ratowniczych i mobilizacji Gwardii Narodowej Kolorado i innych zasobów stanowych w razie potrzeby.

Mówi się, że obszar w pobliżu amerykańskiej autostrady został również zamknięty z powodu pożaru.

National Weather Service (NWS) zgłosił drobne pożary w co najmniej dwóch obszarach w poście w mediach społecznościowych.

Agencja Meteorologiczna ostrzegła, że ​​szybko poruszający się pożar może stworzyć „warunki zagrażające życiu” na niektórych obszarach.

Policja twierdzi, że we wszystkich częściach Louisville z wyjątkiem dwóch hrabstw zarządzono przymusową ewakuację.

Skala zniszczeń mienia nie była od razu znana, ale stacja informacyjna wyemitowała nagranie przedstawiające płonące domy w pobliżu Louisville.

Pożar, który wybuchł na obrzeżach obszaru metropolitalnego Denver, wysuszył kość podczas poważnej suszy we wschodnim Kolorado, po kilku dniach obfitych opadów śniegu w zachodnich Górach Skalistych.

Dom spłonął w czwartek wieczorem przez pożary wywołane przez wiatry wiejące z przedmieścia Superior Boulder. [Eric English/Reuters]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *