Boulder, Kolorado, Area Wildfires: Setki utraconych domów i dziesiątki tysięcy ewakuowanych z Superior i Louisville

Szeryf Joe Belle szacuje, że Superior i 580 domów lub innych budynków wokół niego mogło zostać utraconych.

Spłonęło też centrum handlowe i hotel w Superiorze.

„Historyczne” wiatry 80-100 mph, 115 mph Ten pożar Co najmniej sześć osób zostało rannych, co skłoniło szpital do wysłania pacjentów gdzie indziej i wymuszało ewakuację Superior i Louisville w pobliżu Boulder.

Pożar Marshalla spalił co najmniej 1600 akrów i rozprzestrzenił się na wschód przez Superior i Louisville, powiedział szeryf. Drugi ogień nazywa się ogniem środkowego widelca, ale nie ma żadnych szczegółów na temat jego wielkości.

Belle powiedziała, że ​​obecnie nie ma żadnych informacji na temat ofiar lub osób zaginionych.

„Chciałbym podkreślić, że ze względu na wielkość tego pożaru, intensywność tego pożaru i jego obecność na gęsto zaludnionym obszarze, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby doszło do obrażeń lub ofiar”.

Gubernator Jared Police ogłosił stan wyjątkowy w okolicy, mówiąc, że płomienie przebyły długość boiska piłkarskiego w kilka sekund.

„Mając tak mało czasu na wyjście, tak mało czasu na dotarcie do najważniejszych części swojego życia, tak, odbudowa życia bezpośrednio dotkniętych rodzin w Kolorado może być zniechęcającym zadaniem” – powiedział.

Louisville i Superior są około 4 mil, niedaleko Boulder.

Co najmniej sześć osób jest leczonych z powodu obrażeń związanych z pożarem, powiedział CNN rzecznik UCHealth. Kelly Christensen powiedział, że nie ma dalszych informacji dla pacjentów w UCHealth Broomfield Hospital.

Inny szpital, Avista Adventist Hospital, został zmuszony do ewakuacji swoich pacjentów i personelu. Według strony internetowej obiekt dysponuje 114 miejscami noclegowymi.

„Jeśli jesteś w okolicy, działaj szybko” Biuro Zarządzania Kryzysowego w Boulder District Czy napisał to na Twitterze Dla mieszkańców Louisville.
Wideo z CUSN filia KUSA Pokazywał kilka domów w Louisville w ogniu.
W Louisville w stanie Kolorado trudno było to zobaczyć w gęstym dymie.

Amerykańskie Biuro Spisu Ludności twierdzi, że w Louisville jest około 21 000 mieszkańców, a w Superior 13 000.

READ  Żona Briana Wilsona, menedżer, wspomaga jego powrót do zdrowia – ostateczny termin

„Jesteśmy naprawdę w środku historycznej burzy wiatrowej na werandzie, na pogórzu i na miejskim chodniku” – powiedziało biuro National Weather Service w Boulder.

Służba meteorologiczna poinformowała, że ​​zaobserwowano szerokie wiatry o prędkości 80-100 mil na godzinę, dodając, że „kilka miejsc w Rocky Flat widziało prędkości 100-115 mil na godzinę warte kilka godzin”.

W połączeniu z wilgotnością mniejszą niż 20% Ciągła suszaIntensywne powietrze jest paliwem do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia.

Mieszkańcy dzielnicy zostali poproszeni o ewakuację, jeśli zobaczą płomienie z kilku pożarów.

„Rezydenci OEM z Boulder dostają wiele telefonów w sprawie pożaru. Jeśli zobaczysz pożar, wyjdź. Idź na wschód, idź na północ, ale natychmiast wynoś się”. Biuro napisało na Twitterze.

Tak zwana „wyjątkowa amplituda fali górskiej” prędkość wiatru wywołana huraganem powoduje duży wzrost prędkości wiatru, gdy wiatr wieje w górę iw dół gór do niższych obszarów, co może wystąpić w określonych warunkach atmosferycznych.

Do dzisiejszego wieczoru w niektórych częściach Kolorado i Wyoming spodziewane są silne wiatry. Przewiduje się, że wiatry mają prędkość od 25 do 40 mil na godzinę i 80 mil na godzinę.

„Oczekuje się silnych wiatrów poniżej 6000 stóp, od północnego Boulder do Fort Collins u podnóża granicy Wyoming” – podała służba meteorologiczna.

Ponieważ ogień rozprzestrzenia się szybko, te silne wiatry mogą powalać drzewa i linie energetyczne, prowadząc do powszechnych przerw w dostawie prądu i trudności w podróżowaniu.

Biuro NWS poinformowało, że do czwartkowego wieczoru nastąpi „gwałtowne odwrócenie silnych wiatrów u podnóża wzgórza”.

Według służby meteorologicznej rano region doświadczy „szotu pogodowego” i „przejdzie z ognia do śniegu”. Nadciągające zimno wpycha się w ten obszar, przynosząc śnieg do podnóża i granicy o wschodzie słońca.

Ostrzeżenie przed burzą zimową w okolicach 5 MT do piątku rano i 5-10 cali śniegu do soboty. Połączenie silnego śniegu i wiatru związanego z frontem i ukształtowaniem terenu z czasem stworzy zdradzieckie warunki do podróży.

READ  Rory McIlroy przyćmiewa Grega Normana po niedawnym sukcesie: „Jeden więcej niż inni”

Haley Brink i Brandon Miller z CNN przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *