Elden Ring to największa premiera Call of Duty poza FIFA lub Call of Duty od czasu Red Dead Redemption 2 | Cyfrowe wykresy w Wielkiej Brytanii

Elden Ring to największa gra wypuszczona w Wielkiej Brytanii od czasu Call of Duty: Vanguard, zgodnie z najnowszymi danymi cyfrowymi i fizycznymi dostarczonymi przez GSD.

Sprzedała się 2,5-krotnie w porównaniu z wielkim nowym wydaniem z zeszłego tygodnia, Horizon: Forbidden West na PlayStation. W rzeczywistości jest to największa gra, która została wydana poza seriami Call of Duty i FIFA od czasu Red Dead Redemption 2 w październiku 2018 roku.

Jego sprzedaż w pierwszym tygodniu była większa niż Cyberpunk 2077 i Assassin’s Creed Valhalla, które miały duże wyprzedaże w 2020 roku.

Uwaga: Nintendo nie udostępnia danych cyfrowych.

Według danych GSD, cyfrowe pobrania stanowiły ponad 68% sprzedaży Elden Ring. Xbox i PC były największymi platformami cyfrowymi. Około 85% sprzedaży Elden Ring zostało pobranych na Xbox, a 73% na PC. W przypadku PS5 i PS4 sprzedaż cyfrowa wyniosła nieco ponad 50%.

Według danych liczbowych i fizycznych GSD, 32% sprzedaży przypadło na PlayStation 5, 30% na PC, 29% na Xbox i 9% na PS4.

Sukces Elden Ring oznacza, że ​​Horizon: Zakazany Zachód spadł w tym tygodniu na drugie miejsce na połączonych listach przebojów, a sprzedaż spadła o 80%. Na cyfrowych listach przebojów zajmuje trzecie miejsce za FIFA 22.

Jedyną inną nową grą na listach przebojów jest Grid Legends, która prawie trafia do pierwszej dziesiątki z numerem 10. 60% sprzedaży gry wyścigowej pochodziło z pobrań cyfrowych.

Oto lista cyfrowej pierwszej dziesiątki GSD UK w tygodniu kończącym się 26 lutego:

pozycja przezwisko
1 elden pierścień
2 FIFA 22
3 Horyzont: Zakazany Zachód
4 Grand Theft Auto 5
5 Horyzont: Zero Świt
6 Assassin’s Creed Walhalla
7 NBA 2K22
8 Nieznane: kolekcja Nathana Drake’a
9 XCOM 2
10 Legendy sieci

Oto zagregowana (fizyczna + cyfrowa) lista dziesięciu najlepszych GSD UK na tydzień kończący się 26 lutego:

READ  Usługa Xbox Game Pass dodaje dziś dwie gry, w tym arcydzieło horroru
pozycja przezwisko
1 elden pierścień
2 Horyzont: Zakazany Zachód
3 FIFA 22
4 Grand Theft Auto 5
5 Legendy Pokemonów: Arceus
6 Horyzont: Zero Świt
7 Call of Duty: Straż przednia
8 Assassin’s Creed Walhalla
9 Mario Kart 8 Deluxe
10 Grand Theft Auto: The Trilogy: Definitive Edition

Dane cyfrowe GSD obejmują gry od uczestniczących firm sprzedawane za pośrednictwem Steam, Xbox Live, PlayStation Network i Nintendo Eshop. Firmy uczestniczące to Activision Blizzard, Bandai Namco, Big Ben Interactive, Capcom, Codemasters, Electronic Arts, Focus Home Interactive, Koch Media, Konami, Microids, Microsoft, Milestone, Paradox Interactive, Quantic Dream, Sega, Sony, Square Enix, Strelka , Znani nieobecni, Take-Two, Ubisoft, Warner Bros. Nintendo i Bethesda wraz z mniejszymi studiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *