Russell Westbrook, Lakers mają „wspólne zainteresowanie” znalezieniem nowego bramkarza poza sezonem nowej drużyny, mówi raport

Obrazy Getty

Russell Westbrook Strzelił 5 z 17 z boiska we wtorek w rozczarowującej przegranej u siebie 109-104 Dallas Mavericks. Ten występ nie był anomalią. Westbrook 12 razy zakończył mecze z większą liczbą strat niż goli z gry. Został wysłany późno w kilku meczach ze względu na jego słabą grę, a jego nadmierna liczba punktów w meczu z Mavericks (-8) była większa niż wynik. Lakers Przegrał mecz przez (5). W wieku 27-34 lat wszelkie wątłe nadzieje, jakie Lakers musieli jeszcze konkurować, szybko znikają. W dość niedalekiej przyszłości ich uwaga powinna przenieść się na następny sezon.

Jeśli obu stronom uda się przygotować do kolejnego sezonu, do kolejnego sezonu będą przygotowywać się osobno. Raport trybuna Jake Fisher Raporty sugerują, że istnieje „wspólne zainteresowanie Westbrook znalezieniem nowego domu tego lata”, co może zakończyć jedno z najbardziej katastrofalnych doświadczeń w historii Lakers.

ten Rakiety Houston Byli zainteresowani potencjalnym kompromisem między Westbrook a Johnem Wallem, pod warunkiem, że Lakers przedstawią odpowiednią ustawę o odszkodowaniu, ale według Fishera te rozmowy „nie wywołały znaczącej trakcji”. W tamtym czasie plotki sugerowały, że Rockets chcą wybrać Lakers w pierwszej rundzie 2027, a przynajmniej prawo do zamiany typów w tym sezonie. Lakers mogli legalnie handlować tylko w jednej pierwszej rundzie przed ostatecznym terminem: 2027 lub 2028.

Kiedy nadejdzie poza sezonem, zasada siedmiu lat pozwoli Lakersom na dostęp do pierwszej rundy selekcji 2029 w celach handlowych, a sam Westbrook będzie miał wygasły kontrakt. To sprawi, że będzie bardziej zbywalny. Pojawią się zespoły, które mają kilka długoterminowych kontraktów i są zainteresowane handlem Westbrookiem przede wszystkim w celu oczyszczenia przestrzeni 2023. Jeśli Lakers połączą obie opcje, prawdopodobnie dodadzą jeszcze kilku graczy podstawowego kalibru.

Alternatywą odkrytą przez Fishera byłoby użycie klauzuli rozszerzającej w celu zrzeczenia się Westbrook, ale nie przyniosłoby to praktycznych korzyści z takiego postępowania. Takie podejście usunęłoby Westbrooka z zespołu i pozwoliło im rozłożyć jego 47 milionów dolarów pensji na kolejne trzy sezony, ale nawet gdyby tak się stało, nie byliby w stanie stworzyć rzeczywistej przestrzeni w 2022 roku, ponieważ James Lebron A Antoniego Davisa Otrzymują maksymalne pensje. To, co zrobi rozszerzenie Westbrook, to powstrzymanie Lakers przed maksymalizacją ich zbliżającej się odporności w 2023 roku lub wykorzystanie pensji Westbrook jako narzędzia do niewłaściwego handlu.

Jeśli Westbrook miałby opuścić ten zespół poza sezonem, zawarłby umowę. Wydaje się, że obie strony tego chcą. Teraz pozostaje tylko znaleźć partnera.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Astros pokonał Phillies w szóstym meczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *