Elon Musk chce, aby statek kosmiczny SpaceX przetrwał „niezwykle intensywne ciepło podczas ponownego wejścia” przed czwartym lotem testowym rakiety nośnej

Elona Muska-Własność SpaceX Niedawno odbył trzeci lot testowy swojego statku kosmicznego i przygotowuje się do kolejnego testu. W sobotę miliarder wyznaczył cel kolejnej misji.

Co się stało: W sobotnim poście na X Musk powiedział: „Statek kosmiczny ważący 5000 ton jest największym obiektem latającym, jaki kiedykolwiek zbudowano”. Zauważył, że ciąg jest ponad dwukrotnie większy od ciągu rakiety księżycowej Saturn V, będącej pierwszym projektem statku kosmicznego, „który jest w stanie uczynić życie wieloplanetarnym”.


Ten 141-letni sprzedawca detaliczny pokonuje Amazona

Zapomnij o gigantach technologicznych. Te stare akcje rozwijają się szybciej wraz ze wzrostem zysków. Wierzcie lub nie, ale z łatwością pobił on 117% wzrost Amazona od 2019 r. Czytając najnowszy raport Benzingi, możesz przygotować się na przyszłe zyski i dochody dzięki tym akcjom, a także wiele więcej.Uzyskaj dostęp za jedyne 0,99 USD.


Wejdź, aby wygrać 500 $ w akcjach lub kryptowalutach

Wpisz swój adres e-mail, a otrzymasz także Ultimate Morning Update Benzingi, bezpłatną kartę podarunkową o wartości 30 USD i wiele więcej!

Gdy statek kosmiczny przygotowuje się do następnej misji, Musk powiedział: „Celem następnej misji jest przedostanie się przez bardzo intensywne ciepło podczas ponownego wejścia w atmosferę”.

Ważący 5000 ton Starship jest największym obiektem latającym, jaki kiedykolwiek zbudowano. Ciąg jest ponad dwukrotnie większy od ciągu rakiety księżycowej Saturn V.

Jest to pierwszy projekt statku kosmicznego zdolnego do podtrzymania życia na wielu planetach.

Celem kolejnej misji jest przetrwanie intensywnego upału towarzyszącego powrotowi meteorytu. https://t.co/HjDJNsxlNM

-Elon Musk (@elonmusk) 31 marca 2024 r

Zobacz także: Jak kupić akcje SpaceX

Dlaczego to jest ważne: Starship to potężna rakieta nośna opracowana przez SpaceX, zdolna do przewiezienia do 100 osób w długie podróże międzyplanetarne. Przeznaczony jest również do dostaw satelitarnych, rozwoju bazy księżycowej i transportu punkt-punkt na Ziemi.

Na początku tego miesiąca statek kosmiczny po raz pierwszy osiągnął prędkość orbitalną podczas trzeciego lotu testowego z zakładów produkcyjnych i testowych SpaceX w pobliżu Plaża Boca Chica W południowym Teksasie. Komentatorzy SpaceX powiedzieli, że kontrola misji utraciła kontakt ze statkiem kosmicznym z dwóch systemów satelitarnych jednocześnie, gdy statek kosmiczny wchodził w atmosferę planety z prędkością hipersoniczną.

Przed kolejnym lotem statku kosmicznego SpaceX Ogłaszać W poniedziałek odpalił wszystkie sześć silników Raptora.

Zwykle podczas testów przed startem silniki są włączane na krótko, podczas gdy pojazd pozostaje zamontowany na platformie. Czwarty lot odbędzie się prawdopodobnie na początku maja.

Przeczytaj dalej: Chcesz zainwestować w SpaceX? IPO wydaje się nieuniknione, ale w międzyczasie zwróćmy się ku private equity

Zdjęcie: Shutterstock

© 2024 Benzinga.com. Benzinga nie świadczy porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *