Elon Musk mówi pracownikom Tesli: wróć do biura lub wyjdź

1 czerwca (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Dyrektor generalny Elon Musk poprosił pracowników o powrót do biura lub opuszczenie firmy, zgodnie z e-mailem wysłanym do pracowników we wtorek wieczorem i wyświetlonym przez Reuters.

„Każdy w Tesli powinien spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo” – powiedział Musk w e-mailu.

„Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dwa źródła potwierdziły autentyczność wiadomości e-mail widzianej przez Reutersa. Tesla nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Wielkie firmy technologiczne w Dolinie Krzemowej nie proszą pracowników o powrót do swoich biur w pełnym wymiarze godzin, w obliczu oporu ze strony niektórych pracowników i nawrotu przypadków koronawirusa.

Tesla przeniosła swoją siedzibę do Austin w Teksasie, ale ma jedną ze swoich fabryk i bazę inżynieryjną w rejonie zatoki San Francisco.

„Są oczywiście firmy, które tego nie zamawiają, ale kiedy ostatnio wysłałeś świetny nowy produkt? Minęło dużo czasu” – powiedział Musk w e-mailu.

„Tesla stworzył i rzeczywiście wyprodukuje najbardziej ekscytujące i znaczące produkty ze wszystkich firm na świecie.

Jeden z obserwatorów Muska na Twitterze opublikował kolejny e-mail, który Musk najwyraźniej wysłał do kadry kierowniczej, prosząc ich o pracę w biurze przez co najmniej 40 godzin tygodniowo lub „opuszczenie Tesli”.

W odpowiedzi na ten tweet miliarder, który zgodził się nabyć Twitter Inc (TWTR.N) W transakcji wartej 44 miliardy dolarów powiedział: „Powinni udawać, że pracują gdzie indziej”.

W maju 2020 r. Musk ponownie otworzył fabrykę Tesli we Fremont w Kalifornii, przeciwstawiając się środkom zablokowania hrabstwa Alameda w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tesla zgłosił 440 przypadków w zakładzie od maja do grudnia 2020 r., zgodnie z danymi okręgowymi uzyskanymi przez legalny serwis informacyjny Plainsite.

READ  Akcje, wiadomości, zarobki i dane

Według danych hrabstwa w zeszłym roku firma rakietowa Musk SpaceX zgłosiła 132 przypadki COVID-19 w swojej siedzibie w Hawthorne w Los Angeles.

Podczas gdy niektórzy duzi pracodawcy na stałe przyjęli zasady dotyczące wolontariatu domowego, inni, w tym Alphabet Inc (GOOGL.O) Google obstawia, że ​​najlepiej jest prowadzić osobiste interakcje między współpracownikami.

Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, napisał na Twitterze w marcu, że biura Twittera zostaną ponownie otwarte, ale pracownicy mogą nadal pracować z domu, jeśli chcą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe sprawozdania Hyunjoo Jina w San Francisco i Teichi Datty w Bengaluru; Montaż przez Anila de Silvy, Howarda Gollera i Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *