Elon Musk prezentuje zakup na Twitterze: wiadomości na żywo, aktualizacje i opinie

kredyt…Andrew Kelly/Reuters

Niezwykła plątanina Elona Muska z Twitterem – a on Teraz chce kupić Przyciągnęła uwagę nie tylko Doliny Krzemowej i świata mediów społecznościowych, ale także niektórych prawników giełdowych.

Jeszcze zanim Musk ogłosił w czwartek rano, że zaoferował zakup Twittera za 43 miliardy dolarów, jego zgromadzenie w zeszłym miesiącu dużego pakietu akcji w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi zwróciło uwagę firmy prawniczej, która pozwała miliardera.

We wtorek kancelaria Block & Leviton zaprezentowała m.in Federalny pozew przeciwko panu Musk W imieniu kilku akcjonariuszy Twittera, którzy powiedzieli, że ponieśli straty, podczas gdy dyrektor generalny Tesli budował ponad 9 procent udziałów w Twitterze. Pozew ma status pozwu zbiorowego i twierdzi, że inwestorzy z Twittera, którzy sprzedali akcje pod koniec ubiegłego miesiąca, mogli stracić potencjalne zyski, ponieważ Musk nie ujawnił od razu swojego dużego udziału własnościowego.

Pozew cywilny wskazywał, że Musk ujawnił, że zgromadził 9% udziałów w Twitterze – co czyni go największym udziałowcem firmy – 4 kwietnia, chociaż zaczął budować swój udział znacznie wcześniej. Kiedy Musk w końcu ujawnił swój udział w Twitterze, cena akcji firmy wzrosła do 49,97 USD z 39,31 USD. Pozew twierdzi, że Musk musiał ujawnić we wniosku regulacyjnym do 24 marca, że ​​nabył 5% udziałów w Twitterze.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wymaga od inwestorów publicznego ujawnienia, że ​​nabyli 5% lub więcej udziałów własnościowych w spółce w ciągu 10 dni od nabycia akcji – zasada ta ma przede wszystkim zmusić zarządzających inwestycjami, takich jak fundusze hedgingowe, do ujawnienia swoich działań w rynek.

W pozwie stwierdzono, że nie przesyłając wymaganych plików w tym terminie, Musk zaoszczędził pieniądze, kupując akcje Twittera po niższej cenie. Inwestorom, którzy sprzedali akcje przed ich ujawnieniem, odmówiono możliwości skorzystania z zysków cenowych.

READ  Zamknięcie w Szanghaju niszczy ropę, obligacje i uderza w jena

Odkąd Musk przejął swoje stanowisko finansowe na Twitterze, Wall Street i prawnicy ds. papierów wartościowych spekulowali, że SEC może zbadać, czy miliarder naruszył jakiekolwiek przepisy dotyczące papierów wartościowych, nie ujawniając od razu swoich udziałów.

Gdyby Komisja Papierów Wartościowych i Giełd miała zbadać spóźnione ujawnienie, prawdopodobnie rozważyłaby, czy pan Musk miał zamiar złamać zasadę 5% składania wniosków, czy też był to błąd niezamierzony lub wynikający z niedopatrzenia.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odmówiła komentarza. Prawnik pana Muska nie mógł od razu uzyskać komentarza.

Dennis Keeler z Better Markets, strażnika nadzoru nad przejrzystością regulacyjną i korporacyjną, powiedział, że regulatorzy są zobowiązani do rozważenia kwestii ujawnienia, aby wysłać wiadomość, że wszyscy inwestorzy są traktowani tak samo.

„Praworządność upada, jeśli miliarderzy grają według innego zestawu zasad” – powiedział.

W lutym Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zaproponowała Skróć ramy czasowe o połowę Podczas którego inwestorzy muszą publicznie ujawnić, że nabyli 5 procent udziałów w spółce z obecnych 10 do 5 dni.

Robert Jackson Jr., były komisarz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a obecnie profesor na New York University School of Law, powiedział, że widoczne opóźnienie w ujawnieniu przez Muska może mieć znaczenie w związku z ustawą Williamsa – pięć dekad -stare prawo, które określa podstawowe zasady prób przejęcia, które są uważane za niepożądane lub wrogie.

powiedział Jackson, współdyrektor Instytutu Nadzoru Korporacyjnego i Finansów Uniwersytetu Nowojorskiego. „Gdyby to nie był problem, którego obawiał się Williams Act, trudno byłoby wiedzieć, co by to było”.

Oferta przejęcia Twittera przez pana Muska pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak to zrobił rozpoczął próbę rzucenia palenia Czteroletnia ugoda z SEC wymagała sprawdzenia jego postów na Twitterze pod kątem ewentualnych informacji zmieniających rynek przez urzędników Tesli — firmy produkującej samochody elektryczne, którą prowadzi. Ugoda z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd wynikała z posta na Twitterze pana Muska o tym, że zgromadził fundusze, aby zabrać Teslę do prywatnego użytku, podczas gdy w rzeczywistości nie miał funduszy pod ręką.

READ  Amazon Internet Services (AWS) zamierza zainwestować w Singapurze dodatkowe 9 miliardów dolarów

Od tego czasu pan Musk jest sfrustrowany ugodą i koniecznością przejrzenia jego postów na Twitterze. W pozwie prawnik pana Muska powiedział, że bieżące warunki ugody stanowią „niekonstytucyjne ograniczenie przemówienia pana Muska”.

Efrat Livni Przyczyniaj się do przygotowania raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *