Elon Musk twierdzi, że odchodzi od Bidena

Polityka

Wybory prezydenckie 2024


Przedsiębiorca-miliarder Elon Musk powiedział w środę, że nie jest jeszcze skłonny poprzeć ani Donalda Trumpa, ani Joe Bidena w wyborach powszechnych w 2024 r., ale ujawnił, że „opiera się” na stanowisku 81-latka.

Dyrektor generalny Tesli, SpaceX i X skomentował to podczas wystąpienia w „The Dan Lemon Show” po tym, jak były prezenter CNN krytykował Muska w związku z jego niedawnym spotkaniem z 77-letnim republikańskim kandydatem na prezydenta.

– Opierasz się na kimś? Lemon zapytała 52-letniego Muska w nagraniu pokazanym w CNN, były gospodarz pojawił się po tym, jak Musk nagle odwołał program po wywiadzie.

Elon Musk powiedział w środę, że nadal nie zamierza wspierać Donalda Trumpa ani Joe Bidena w wyborach powszechnych w 2024 r., ale zasygnalizował, że odchodzi ze stanowiska 81-latka.

„Nie” – odpowiedział Musk ze śmiechem. „Odsuwam się od Bidena”.

Według „New York Times” Trump podobno spotkał się z Muskiem w zeszłym tygodniu w Palm Beach na Florydzie i ma nadzieję na długie spotkanie z potentatem w dziedzinie samochodów elektrycznych, rakiet i mediów społecznościowych w najbliższej przyszłości.

Musk wcześniej ujawnił, że w wyborach w 2020 roku głosował na Bidena zamiast na Trumpa.

Powiedział Lemon, że jego spotkanie z 45. prezydentem odbyło się, gdy jadł śniadanie u „znajomego” i „przyszedł Donald Trump”.

„Powiedzmy, że to on powiedział większość” – powiedział Musk, zauważając, że nie planuje przekazywać datków na kampanię Trumpa ani płacić rosnących kosztów prawnych byłego prezydenta.

Musk nagle odwołał występ po wywiadzie z Lemonem.

Dyrektor generalny Tesli, SpaceX i X skomentował to podczas wystąpienia w „The Dan Lemon Show” po tym, jak były prezenter CNN krytykował Muska w związku z jego niedawnym spotkaniem z 77-letnim republikańskim kandydatem na prezydenta.

„Nie było żadnych ograniczeń co do wywiadu, na który chętnie się zgodził, a moje pytania były pełne szacunku i szerokie, obejmowały wszystko, od SpaceX po wybory prezydenckie. Dobrze nam się rozmawiało. Najwyraźniej czuł się inaczej” – były CNN – powiedziała w środę kotwica.

„Jego podejście to w zasadzie «CNN, ale w mediach społecznościowych» nie działa, co stanowi dowód na to, że CNN umiera” – odpowiedział Musk później w X.

READ  Powodzenia w zastanawianiu się, jak pobrać Warzone 2.0

Lemon powiedziała gospodarzowi „Outside” Erin Burnett – podczas swojego pierwszego wystąpienia w CNN od jej obalenia w zeszłym roku – że wywiad był „w kilku minutach pełen napięcia” i że komentarze Muska na temat wolności słowa powinny być „tylko kwestiami do omówienia”.

Musk twierdzi, że będzie głosował na Bidena w 2020 roku. Dobre zdjęcia

W 2022 roku Musk błagał wyborców Wybierz Kongres Republikanów w wyborach śródokresowych, aby zrównoważyć Partię Demokratyczną Bidena.

Twierdził, że Biden zachęca imigrantów do przyjazdu do Ameryki, aby mogli głosować na Demokratów.

„Mój wybór na prezydenta w 2024 roku to ktoś rozsądny i centrowy. Miałem nadzieję, że stanie się to w przypadku administracji Bidena, ale jak dotąd jestem rozczarowany” – napisał na Twitterze w 2022 roku.
https://nypost.com/2024/03/13/us-news/elon-musk-says-hes-leaning-away-from-biden/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *