Erupcja wulkanu Sakurajima, zachodnia Japonia

Zawieszenie

Wulkan w zachodniej Japonii wybuchł w niedzielny wieczór, wysyłając w niebo duże pióropusze czarnego dymu i rozrzucając głazy.

Wulkan, zwany Sakurajima, znajduje się na południowo-zachodniej wyspie Kiusiu, około 600 mil od Tokio. Jest to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii.

Jak podał Japan Times, japońska agencja meteorologiczna podniosła stan alarmu wulkanicznego z poziomu 3 do poziomu 5 – najwyższy poziom alarmu, który w 2015 roku zaobserwowano tylko raz w 2015 roku.

Na podstawie analizy punktów danych, w tym aktywności sejsmicznej i ruchów skorupy ziemskiej, agencja stwierdziła później, że erupcja na dużą skalę nie była nieuchronna w Sakurajima.

Według agencji meteorologicznej wulkan wybuchł w niedzielę około 20:05 czasu lokalnego. Filmy z erupcji pokazują jasnopomarańczową lawę wypływającą z wulkanu. Agencja Wymagany Uważaj na strumienie lawy – Gorąca, poruszająca się mieszanka skał, gazu i popiołu W promieniu około 1,2 mil od miejsca.

Raporty lokalne wspominały o upadku kamieni wulkanicznych Aż 1,5 mili Z terenu wulkanu zalecono ewakuację niektórych pobliskich obszarów. Większość miasta Kagoshima jest oddzielona od wulkanu zatoką.

Nie było natychmiastowych doniesień o uszkodzeniach lub obrażeniach.

Organy nadzoru jądrowego ogłosiły, że elektrownia jądrowa Sendai, około 50 km od wulkanu, nie odnotowała żadnych naruszeń, podał Reuters.

READ  Wybory w Turcji: Porażką Erdogana opozycja osiąga ogromne zyski w wyborach lokalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *