Erupcja wulkanu Sakurajima, zachodnia Japonia

Zawieszenie

Wulkan w zachodniej Japonii wybuchł w niedzielny wieczór, wysyłając w niebo duże pióropusze czarnego dymu i rozrzucając głazy.

Wulkan, zwany Sakurajima, znajduje się na południowo-zachodniej wyspie Kiusiu, około 600 mil od Tokio. Jest to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii.

Jak podał Japan Times, japońska agencja meteorologiczna podniosła stan alarmu wulkanicznego z poziomu 3 do poziomu 5 – najwyższy poziom alarmu, który w 2015 roku zaobserwowano tylko raz w 2015 roku.

Na podstawie analizy punktów danych, w tym aktywności sejsmicznej i ruchów skorupy ziemskiej, agencja stwierdziła później, że erupcja na dużą skalę nie była nieuchronna w Sakurajima.

Według agencji meteorologicznej wulkan wybuchł w niedzielę około 20:05 czasu lokalnego. Filmy z erupcji pokazują jasnopomarańczową lawę wypływającą z wulkanu. Agencja Wymagany Uważaj na strumienie lawy – Gorąca, poruszająca się mieszanka skał, gazu i popiołu W promieniu około 1,2 mil od miejsca.

Raporty lokalne wspominały o upadku kamieni wulkanicznych Aż 1,5 mili Z terenu wulkanu zalecono ewakuację niektórych pobliskich obszarów. Większość miasta Kagoshima jest oddzielona od wulkanu zatoką.

Nie było natychmiastowych doniesień o uszkodzeniach lub obrażeniach.

Organy nadzoru jądrowego ogłosiły, że elektrownia jądrowa Sendai, około 50 km od wulkanu, nie odnotowała żadnych naruszeń, podał Reuters.

READ  Niemieccy konserwatyści są na najlepszej drodze do wygrania wyborów w północnym landzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *