Escape Academy oddaje zabawę z zagadkami ucieczki, bez ciasnych pokoi

Moi przyjaciele, bardzo trudno było naturalnie wytworzyć wystarczającą ilość soku mózgowego, aby normalnie funkcjonować. Nawet rzeczy, które zwykle bardzo mi się podobają, takie jak gry wideo, nie osiągają tego, czym były kiedyś zbyt wiele Powody. Ale po spędzeniu trochę czasu z ucieczka z akademii Bawiąc się trochę i rozmawiając z twórcami, myślę, że mam system dostarczania serotoniny, którego rozpaczliwie potrzebuję.

ucieczka z akademii Od Coin Crew Games to narracyjna gra logiczna, która ma wyglądać jak prawdziwe escape roomy. Grasz jako entuzjasta escape roomu, który zostaje zaproszony do tajnej akademii, w której uczniowie mogą trenować, aby stać się najlepszymi uciekinierami. Ludzie z gier Coin Crew faktycznie pracowali nad prawdziwymi pokojami ewakuacyjnymi postaci, a podczas ataku gorączki kabiny spowodowanej pandemią szukali gier, które odtworzyły to doświadczenie. Ale tak naprawdę nie znaleźli rodzaju zabawek, które drapiłyby to szczególne swędzenie, więc postanowili, że ich drapak do pleców zadziała.

Przeniesienie czegoś pierwotnie zaprojektowanego dla przestrzeni fizycznej do przestrzeni cyfrowej może być trudne. Zawsze znajdzie się część, której nie da się wiernie przełożyć z rzeczywistości na nierzeczywistość, a zadaniem naszego mózgu jest zawieszenie niedowierzania na tyle, by wypełnić tę lukę. Jedna z najbardziej atrakcyjnych rzeczy ucieczka z akademii jest to, że brzmi to jak zagubione pół-tłumaczenie doświadczenia z escape roomu. Nie czułem, że czegoś mi brakuje lub byłem ograniczony faktem, że nie byłem w fizycznym miejscu. Pamiętam, że od czasu do czasu czułem ten sam niezręczny niepokój zerkając przez ladę biegową, gdy przedzierałem się przez majestatycznie wyglądający pokój, jak w prawdziwych pokojach z prawdziwymi ludźmi.

ten as prawnik Seria gier logicznych, które bardzo mi się podobały, ale jedna z największych gier logicznych, które mi przeszkadzały, Zwłaszcza najnowsza wersja, jest to, że rozwiązywanie pytań lub łamigłówek wymaga czasami ogromnych skoków logicznych. To dużo A + B = D i nie masz pojęcia, w jaki sposób projektanci gry doszli do tego.

READ  WhatsApp publikuje reakcje emoji, większe pliki i ogromne grupy

Jedna z moich ulubionych łamigłówek w demie.
Gry na monety

Ale wszystkie zagadki, w które grałem ucieczka z akademii ma sens. Nie było to tak łatwe, ale nie tak skomplikowane, że nie mogłem podążać za logiką gry, aby uzyskać poprawną odpowiedź lub wymyślić kolejny krok w serii łamigłówek, jak to często jest wymagane w as prawnik.

Uwielbiam takie środkowe podejście do zamieszania, ponieważ sprawia, że ​​czujesz się jak bóg mózgu. Tak, podążałeś za wskazówkami niezbyt trudnymi i niezbyt prostymi, aby poprawnie rozwiązać tę zagadkę. Jestem Królową Umysłu, hołd. Ten rodzaj dobrych wibracji jest bezcenny i trudny do zdobycia, szczególnie w kulturze projektowania gier, która wydaje się być szczęśliwa, że ​​je posiada Głos postaci gracza, który musisz zrobić od razu Podczas nagrywania coś do zrobienia. (patrzę na niego bezpośrednio ty Zakazany horyzont na zachód.)

Chwila ucieczka z akademiiProjektanci ufają inteligencji gracza na tyle, aby mogli sami o tym decydować, a ponadto istnieje potężny system podpowiedzi, który popycha graczy we właściwym kierunku bez ujawniania wyraźnych rozwiązań. Właściwie byłem trochę zirytowany, ponieważ bardzo łatwo jest przypadkowo nacisnąć przycisk „pomóż mi”, kiedy tego nie potrzebuję, zakłócając moje wyniki.

Dziurki od klucza jeszcze nie zauważyłem.
Gry na monety

inny ci przeszkadza as prawnik jest to, że te gry będą wymagały przejścia przez każdy etap rozwiązywania zagadki, nawet jeśli już znalazłeś odpowiedź. To tak, jakbym znał odpowiedź na 3×2 + 3 = 9, gra nadal wymagałaby ode mnie pracy polegającej na pomnożeniu trzy przez dwa, a następnie ponownym dodaniu trzech, zamiast po prostu być w stanie odpowiedzieć na dziewięć. To jest powolne i frustrujące, a przynajmniej czasami w as prawnikgra sprawi, że weźmiesz nawet więcej Dziwne kroki, aby dostać się do odpowiedzi, którą już wymyśliłeś.

ucieczka z akademii Nie obchodzi go, czy możesz pokazać, że to działa, obchodzi go, że znasz odpowiedź. W mojej grze były zagadki, których nie ukończyłem lub wskazówki, które mogłem całkowicie zignorować, ponieważ gra pozwala mi przeskoczyć do odpowiedzi. Doceniam tego rodzaju „zaufanie do gracza”, aby rozwiązywać zagadki bez tarć.

Jestem typem, który wie, że dobrze się bawią, kiedy zaczynają mamrotać do siebie. Jestem strzelcem do kwadratów, bardzo zadowolonym z zaznaczania metaforycznych kwadratów i zdania sobie sprawy, że kiedy mówiłem o łamigłówkach: „Muszę odwrócić tę mapę do góry nogami. Ruch w górę to ruch w dół, ruch w lewo to prawo”, tykałem pudełka . Te łamigłówki z pewnością będą wymagały trochę pióra i papieru, a posiadanie zmysłu dotyku, aby zapisywać i krzyżować rzeczy podczas rozwiązywania zagadek, poprawia i tak już bardzo satysfakcjonującą pętlę rozgrywki.

Escape Academy oferuje również kilka ciekawych historii oraz rozwiązywanie zagadek.
Gry na monety

Escape roomy, niegdyś duma centrów handlowych i zwieńczenie wszelkich korporacyjnych rekolekcji, ostatnio straciły na popularności. Mieli krótką, jasną chwilę w późnych nastolatkach, zanim pandemia zorganizowała intymne spotkania, podczas których ludzie rzucali tak wiele rozwiązań zagadek oddechowych i krzyczeli na siebie w ciasnych pomieszczeniach, co jest wyjątkowo nieatrakcyjną opcją. I nawet gdy te działania powoli wracają do ducha czasu – na dobre lub na złe – nie sądzę, aby branża escape room kiedykolwiek wróciła do swojej przedpandemicznej chwały. Ale idea escape roomów wciąż jest naprawdę pociągająca, co sprawia, że ucieczka z akademii Wczesny faworyt jednego z najbardziej uroczych i wszechstronnych wpisów w kalendarzu gier 2022.

ucieczka z akademii Premiera 28 czerwca na Xbox, Xbox Game Pass, PlayStation i PC. Ale! Jeśli jesteś taki jak ja i potrzebujesz dobrego drapacza mózgu, takiego jak ucieczka z akademii i więcej Od razuBędzie można go wypróbować od dziś do 23 maja w ramach Prezentacja mózgowych łamigłówek Steam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *