Euro spadło poniżej 0,99 USD po tym, jak Rosja wstrzymała dostawy gazu do Europy

10 i 5 euro banknotów.

Adrian Fillon | NoorZdjęcie | Dobre zdjęcia

Euro spadło poniżej 0,99 dolara po raz pierwszy od 20 lat po tym, jak poinformowała Rosja. zamknąć główny gazociąg, do Europy w nieskończoność.

Gdy rynki europejskie otworzyły się w poniedziałek, euro spadło poniżej poziomu 0,99, po godzinie 8:00 czasu londyńskiego (3:00 czasu wschodnioamerykańskiego) notowane w stosunku do dolara wynosiły 0,9893. Wcześniej rano spadła do około 0,9881 USD.

Indeks dolara, który mierzy dolara w stosunku do sześciu głównych walut, pobił nowe dwuletnie maksima, gdy funt brytyjski spadł z powodu obaw o dostawy energii i wzrost gospodarczy w Europie.

W piątek rosyjski dostawca energii Gazprom powiedział Nie wznowi dostaw gazu ziemnego do Niemiec kluczowym gazociągiem Nord Stream 1, obwiniając niesprawną turbinę.

Ogłoszenie nadeszło kilka godzin po Grupie Siedmiu potęg gospodarczych Uzgodniono plan Na rosyjską ropę należy nałożyć limit cenowy.

Przed czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego ekonomiści oczekują, że podniesie on swoją referencyjną stopę depozytową z 0 do 0,5% lub 0,75%. Zwycięstwo dla rozwoju.

„Oczekujemy, że Rosja będzie respektować zawarte przez nią umowy, ale jeśli broń energetyczna będzie kontynuowana lub nasila się w odpowiedzi na nasze decyzje, myślę, że UE jest gotowa zareagować” – powiedział unijny komisarz ds. gospodarczych Paolo Gentiloni. , powiedział CNBC koniec tygodnia.

W międzyczasie kurs funta w stosunku do dolara wynosił 1,1465, gdy Wielka Brytania przygotowywała się Dowiedz się, kto jest jej nowym premierem Wielkiej Brytanii będzie Nowy premier będzie musiał liczyć się z rosnącymi kosztami życia w kryzysie Rachunki za energię wzrosną.

Funt szterling stracił 4,5% w stosunku do dolara w sierpniu, najgorszym miesiącu od Brexitu Prognoza analityka Osiągnie „nowe głębokości” 1,05 USD do połowy przyszłego roku ze względu na niepewność polityczną i gospodarczą.

READ  Rosja i Chiny podpisały umowy dwustronne pomimo krytyki Zachodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *