Eurowizja 2023: Finał inspirowany Ukrainą rozpoczyna się w Liverpoolu

LIVERPOOL, Anglia, 13 maja (Reuters) – Finały Eurowizji 2023 rozpoczęły się w sobotę, a ubiegłoroczny zwycięzca Kalush wystąpił w wideo dla Ukrainy i na żywo w Liverpoolu w północnej Anglii w imieniu kraju walczącego z Rosją. Inwazja.

W tegorocznym konkursie, w którym wzięło udział 37 krajów, organizatorzy stąpali po linie w odzwierciedleniu sytuacji na Ukrainie i niedopuszczeniu do jawnej polityki.

Brytyjska Kate, księżna Walii, niespodziewanie pojawia się grając na pianinie w początkowej części filmu.

Zainspirowana XIX-wiecznym autorem Edgarem Allanem Poe, austriacka Thea & Salena „Who the Hell is Edgar?” Począwszy od piosenki , 26 wykonawców, którzy zakwalifikowali się do wielkiego finału, obejmuje różne style muzyczne, od ballad przez ciężki rock po rap.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zakazał przemówienia organizatorowi Europejskiej Unii Nadawców do światowej publiczności – 160 milionów widzów w zeszłym roku.

Stwierdzono, że spełnienie jego prośby, która została złożona z „chwalebnymi intencjami”, było sprzeczne z niepolitycznym charakterem wydarzenia i jego zasadami zabraniającymi publikacji oświadczeń politycznych.

Jednak Ukraina ma zająć centralne miejsce w programie, którego tematem przewodnim jest „United by Music”. Ukraińska piosenkarka Julia Sanina jest gospodarzem, wraz z Hannah Waddingham, teatrem i programem telewizyjnym „Dead Lasso”, piosenkarką pop Aleshą Dixon i gwiazdą telewizyjną Grahamem Nortonem.

Kibice przybywający na arenę nad brzegiem rzeki Mersey byli pokryci flagami Ukrainy, Wielkiej Brytanii i pozostałych 24 zawodników.

Arena mieści około 6000 osób, aw strefie kibica może oglądać kilka tysięcy osób.

Pam Minto, lat 37, z Liverpoolu, powiedziała, że ​​jest dumna ze swojego miasta i wierzy, że Ukraina będzie z niego dumna.

„Uwielbialiśmy całe wydarzenie od początku do końca w Liverpoolu, było niesamowite” – powiedział.

READ  Chris Wallace opuszcza Fox News dla serwisu streamingowego CNN

Anastasia Iovova, 31-letnia nauczycielka z Ukrainy, która obecnie mieszka w Leeds w północnej Anglii, powiedziała, że ​​Liverpool czuje się jak obcy kraj.

„Jesteśmy bardzo dumni, że tu jesteśmy, bardzo dumni, że ludzie w Anglii wspierają nas we wszystkim i jesteśmy za to bardzo wdzięczni” – powiedział.

Zwycięzca jest określany na podstawie kombinacji punktów przyznanych przez jury i widzów w każdym konkurującym kraju oraz widzów po raz pierwszy w innych krajach, dźwigających ciężar uczestniczącego kraju.

Reportaż Paula Chandle’a; Montaż przez Jasona Neely’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *