Fani i firmy z DFW reagują na to, że przegapili możliwość zorganizowania finału Mistrzostw Świata 2026 – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Ogłoszenie, że na stadionie AT&T w 2026 r. odbędzie się dziewięć meczów Mistrzostw Świata, ale nie finał Pucharu Świata, wywołało mieszane reakcje fanów piłki nożnej w całym Metroplexie.

Jednak firmy związane ze sceną piłkarską DFW już nie mogą się doczekać ogromnego wzrostu liczby gości odwiedzających Puchar Świata.

Piłka nożna może być grą, w której niewiele brakuje. W niedzielę niektórzy kibice DFW mieli wrażenie, że piłka nie odbiła się od nich.

„Jestem bardzo rozczarowany” – powiedział Christopher Mangena. „Ponieważ naprawdę myślałem, że tu przyjedzie, biorąc pod uwagę infrastrukturę, jaką ma Dallas”.

Podczas transmisji na żywo w niedzielne popołudnie FIFA opublikowała pełny harmonogram Mistrzostw Świata 2026.

Stadion AT&T Arlington został wybrany na gospodarza dziewięciu meczów Pucharu Świata, więcej niż jakiekolwiek inne miasto biorące udział w turnieju, oraz na gospodarza meczu półfinałowego.

Jednak finał Pucharu Świata został przyznany stadionowi MetLife w New Jersey, co wywołało wśród fanów z okolic DFW poczucie konfliktu.

„Dużo. W okolicach Dallas jest wielu wściekłych fanów. Jestem pewien, że wszystkie bilety zostaną wyprzedane” – powiedziała Misha Malupi. „Jedynym rozczarowaniem jest finał”.

Ogłoszenie było oczywistym szokiem dla fanów, którzy obejrzeli harmonogram zaprezentowany w pubie The Londoner w Addison.

Dzieje się tak dlatego, że brytyjski tabloid The Sun podał w zeszłym miesiącu, że finał zostanie rozegrany na stadionie AT&T.

„Jesteśmy rozczarowani, że finału nie będzie. Absolutnie; myślę, że odbyło się wiele rozmów na ten temat” – powiedziała Siobhan Hartley, zastępczyni menedżera w The Londoner. „Ale to wspaniale, że Dallas gra dużo mecze tutaj, co jest naprawdę ekscytujące.”

Choć niektórzy fani mogą czuć się przygnębieni, firmy działające na scenie piłkarskiej DFW powiedziały NBC5, że nie mogą się doczekać obecności dziewięciu fanów na Pucharze Świata.

READ  Georgia Tech zwolniła Jeffa Collinsa po rozpoczęciu 1-3 sezonu 4, AD również został zwolniony pośród zamieszania, zgodnie z raportem.

Londyński pub twierdzi, że historycznie więcej klientów odwiedzał w dni, w których na stadionie AT&T odbywały się ważne mecze piłkarskie.

Zaczęli już myśleć o tym, jak poradzić sobie z setkami tysięcy fanów, którzy spodziewani są na DFW na największej scenie sportowej.

„Wypij dużo piwa. Pomyśl o wielu łatwych produktach spożywczych, które możesz zjeść” – powiedział Hartley. „Po prostu odpowiednio zaplanuj i upewnij się, że reklamujemy się na Facebooku i w mediach społecznościowych, aby ludzie wiedzieli, kiedy jest właściwy moment, aby tu dotrzeć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *