FIFA zakazuje rosyjskiej flagi i hymnu podczas meczów przeciwko inwazji na Ukrainę | Wiadomości o kryzysie rosyjsko-ukraińskim

Jeśli sytuacja na Ukrainie nie ulegnie poprawie, FIFA nakazała Rosji rozgrywanie meczów w neutralnych miejscach bez jej flagi i hymnu.

Niedzielne zapowiedzi, że FIFA stawia „pierwsze kroki od razu” zostały szybko skrytykowane przez kraje europejskie.

Potępiając „rosyjską inwazję na Ukrainę”, FIFA oświadczyła, że ​​międzynarodowe mecze piłki nożnej nie będą rozgrywane w Rosji, a flaga i hymn tego kraju zostaną zakazane we wszystkich meczach rozgrywanych za granicą.

Globalny organ zarządzający stwierdził, że drużyna narodowa nie będzie rywalizować z Rosją, ale z Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej (RFU), a wszelkie mecze „u siebie” będą rozgrywane na „terytorium neutralnym” bez kibiców.

Ale prezes PZPN Cesary Kulesa skrytykował stanowisko FIFA i wezwał do wyjścia Rosji z mundialu.

„Dzisiejsza decyzja FIFA jest całkowicie nie do przyjęcia. Nie chcemy brać udziału w tej grze o wyglądzie. Nasze stanowisko jest takie samo: polska reprezentacja nie zagra z Rosją, jakakolwiek będzie nazwa zespołu” – napisał na Twitterze.

„Jeśli polityka praw człowieka FIFA to coś więcej niż tylko słowa na papierze, nadszedł czas, aby Katar wykluczył Rosyjski Związek Piłki Nożnej z kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2022 r. i ją wprowadził” – dodał w oświadczeniu.

Polska miała zagrać w Moskwie 24 marca.

Jeśli Rosja wygra, mecz między Czechami i Szwecją ma się odbyć 29 marca.

Losowanie finału Mistrzostw Świata, które odbywa się w Katarze w listopadzie i grudniu, wyznaczono na 1 kwietnia.

Czechy i Szwecja powiedziały, że nie zagrają przeciwko Rosjanom.

Prezes Szwedzkiej Federacji Carl-Eric Nilsson, starszy wiceprezes UEFA, powiedział portalowi Fotbollskanalen, że nie jest zadowolony z decyzji FIFA, by oczekiwać „ostrej pozycji”.

READ  Twitter zakazuje reklam na innych kontach społecznościowych, a Linktree już nie

Czesi powiedzieli, że kompromis FIFA nie zmienił ich decyzji o nierozgrywaniu Rosji.

FIFA zapowiedziała, że ​​będzie współpracować z trzema krajami biorącymi udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata, aby znaleźć rozwiązanie.

„[FIFA] Już w rozmowie ze wszystkimi tymi związkami piłkarskimi. FIFA będzie w bliskim kontakcie, aby wspólnie znaleźć odpowiednie i akceptowalne rozwiązania ”- czytamy w oświadczeniu.

Angielski Związek Piłki Nożnej powiedział, że jego reprezentacja nie zagra w żadnych „przyszłych” meczach z Rosją.

„W solidarności z Ukrainą i okrucieństwami popełnianymi przez rosyjskie kierownictwo, FA może zapewnić, że nie będziemy grać przeciwko Rosji w żadnym międzynarodowym turnieju w przyszłości. Obejmuje to potencjalne mecze na każdym poziomie seniorów, w grupie wiekowej lub para futbolu”. powiedział rzecznik.

Jednak raport FIFA wzywał do dalszych sankcji.

„Będzie nadal angażować się w dialog z FIFA, MKOl, UEFA i innymi organami sportowymi i będzie określać wszelkie dodatkowe działania lub ograniczenia, w tym potencjalne wykluczenie z rozgrywek, jeśli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie w przyszłości” – oświadczenie powiedział. Powiedział.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w piątek wezwał międzynarodowe federacje sportowe do przeniesienia lub odwołania wydarzeń planowanych w Rosji lub na Białorusi. Kiedy w czwartek rozpoczęła się inwazja, wojska rosyjskie wkroczyły na Ukrainę przez Białoruś.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział, że siły ukraińskie blokują nacierające siły rosyjskie w stolicy, Kijowie, największy atak na państwo europejskie od czwartego dnia II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *