Film pokazuje rosyjskie siły kopiące rów w obszarze o niskim napromieniowaniu w pobliżu Czarnobyla

„Epoka zaangażowania w Rosję się skończyła” – powiedziała sekretarz stanu Wielkiej Brytanii Liz Tross podczas kolacji z ministrami spraw zagranicznych NATO w Brukseli w środę, zgodnie z oświadczeniem brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydanym przed kolacją.

W swoich komentarzach Truss powiedział swoim kolegom z NATO, że „prawo założycielskie NATO-Rosja jest martwe i nadszedł czas, aby porzucić przestarzałe podejście do postępowania z Rosją”.

Ustawa podpisana w 1997 r. stwierdza w oryginalnym dokumencie, że „NATO i Rosja nie uważają się za wrogów”.

„Epoka zaangażowania z Rosją się skończyła. Potrzebujemy nowego podejścia do bezpieczeństwa w Europie opartego na recesji, bezpieczeństwie i prewencji” – powiedział Truss.

Spotkanie NATO: Uwagi Truss pojawiły się podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli w celu omówienia rosyjskiej okupacji Ukrainy.

Według raportu przesłanego do CNN, Truss podkreślił, że NATO nie może pozwolić na „próżnię bezpieczeństwa” na wschodniej granicy sojuszu i że powinno „ponownie rozważyć” wsparcie dla krajów „złapanych w sieć rosyjskich wpływów”, takich jak Gruzja, Mołdawia , Szwecja i Finlandia.

Minister spraw zagranicznych wezwał swoich partnerów do zaostrzenia sankcji wobec Ukrainy „szybko i zdecydowanie… aby zapewnić klęskę Putina”.

Według wersji opublikowanej w środę w The Telegraph, Truss powiedział, że współpracuje ze swoimi odpowiednikami z G7 w celu nałożenia dalszych sankcji na rosyjskie banki. W artykule Truss bronił rosnących wydatków i obecności NATO w Europie Wschodniej.

„Aby NATO było na czele światowego bezpieczeństwa, musi być odważne. Prezydent Eisenhower, pierwszy dowódca koalicji, powiedział: „Historia od dawna nie wierzyła w wolność słabych lub zastraszonych” – napisał minister spraw zagranicznych.

READ  Ekwador stoi w obliczu oburzenia po tym, jak Meksyk blokuje ambasadę w celu aresztowania byłego wiceprezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *