Film Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma powraca do sieci po usunięciu tytułu przez Warner Bros.

aktualizować: Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma ponownie pojawił się w Internecie po premierze filmu przez Warner Bros. Dzień po ogłoszeniu filmu o tym samym tytule złożono ostrzeżenie dotyczące praw autorskich wobec 15-letniego wideo.

Dostępne do obejrzenia youtube Ponownie, Polowanie na Golluma zostało początkowo usunięte, ponieważ „[contained] Treści z Warner Bros. Rozrywka [had] Został zablokowany ze względu na prawa autorskie.” Jednak film fanów pozostawał offline przez mniej niż 24 godziny.

Warner Bros. nie wydało tego. Aby jednak wypowiedzieć się w tej sprawie, sam film nie zawiera żadnego odniesienia do krótkiego usunięcia.

„Wygląda na to, że dzisiejsza akcja fanów (wiele artykułów) pomogła w ponownym umieszczeniu filmu na YouTube” – mówi IGN e-mailem Adrian Webster, który grał Aragorna w fanowskim filmie Polowanie na Golluma. „Miło jest wiedzieć, że jest trochę miłości do tego, co stworzyliśmy”.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że film został już wydany ponownie” – dodaje Chris Bouchard, który wyreżyserował Polowanie na Golluma. „Możliwe, że była to automatyczna blokada dotycząca praw autorskich dla tego samego tytułu. Nie jest to do końca jasne. W każdym razie cieszymy się, że film znów jest dostępny w Internecie”.

Oryginalna historia: Po ogłoszeniu Władcy Pierścieni: Polowanie na Golluma jako filmu wyprodukowanego przez Petera Jacksona, którego premiera planowana jest na 2026 rok, Warner Bros. Ostrzeżenie dotyczące praw autorskich wobec filmu fanów o tym samym tytule, mimo że jest transmitowany strumieniowo w YouTube od 15 lat.

Wczoraj, 9 maja 2024 r., ogłoszono, że „Polowanie na Golluma” będzie nowym filmem „Władca Pierścieni”, w którym wystąpi i wyreżyseruje oryginalny aktor Gollum, Andy Serkis. Jednak sama nazwa była znana długoletnim fanom serii, którzy obejrzeli fanowski film Independent Online Cinema z 2009 roku, który miał 13,6 miliona wyświetleń w serwisie youtube Przed przejściem do trybu offline.

READ  10 artystów, którzy zmienili teksty

Jednak odwiedzenie strony filmu powoduje wyświetlenie ekranu „Film niedostępny”. „Ten film zawiera treść od Warner Bros. Entertainment, która zablokowała go ze względu na prawa autorskie” – czytamy na stronie.

Dlatego fani Władcy Pierścieni musieli zrównoważyć podekscytowanie nowym filmem z frustracją, jaką odczuwa Warner Bros. Bo ona też wzięła coś od społeczeństwa.

„Te chciwe dranie nie mogą powstrzymać się od oszczędzania każdego grosza, tak jak Smaug. Film ma już 13 milionów wyświetleń i przez te wszystkie lata istnieje spokojnie.

„To jest takie słabe” – stwierdził Delicious_Series3869 w A Reddit Udostępnij usunięcie dyskusji. „Te chciwe dranie nie mogą powstrzymać się od oszczędzania każdego grosza, jak Smaug. Film miał już 13 milionów wyświetleń i przez te wszystkie lata istniał spokojnie”. IGN zapytał Warner Bros. komentarz.

Zanim film został usunięty, zespół odpowiedzialny za Polowanie na Golluma był pozytywnie nastawiony do premiery Warner Bros.”. Następny film. W e-mailu do IGN wysłanym przed usunięciem filmu z YouTube, Chris Bouchard, reżyser fanowskiego filmu, nazwał to „bardzo ekscytującą wiadomością”.

„Myślę, że przy pełnej CG Golluma historia może być znacznie szersza niż to, co moglibyśmy osiągnąć, gdyby Gollum przez większość czasu gadał w worku” – powiedział nam Bouchard. „W końcu przy naszym budżecie mogliśmy wykonać tylko jedno pełne ujęcie Golluma w CGI (ostatnie ujęcie filmu krótkometrażowego!).”

Adrian Webster, który w filmie krótkometrażowym zagrał Aragorna, również wyraził swój entuzjazm dla filmu w e-mailu do IGN, mówiąc, że wróci po wersję na dużym ekranie, „jeśli uznam, że będzie mi się to podobać; albo ze strony fanów, albo ze strony zespół w Warner.”

„Może jeśli będziesz miał szczęście ich spotkać, to będzie punkt wyjścia” – powiedział. „Więc to postać… Gdzie jest w tej chwili Aragorn? Jak możemy to wypracować? Moja osobista podróż odciągnęła mnie od aktorstwa wkrótce po nakręceniu filmu, ale są pewne rzeczy w życiu, którym nie można odmówić Może jest tak, jak napisał Tolkien: Nie wszyscy, którzy wędrują, są zgubieni.

READ  Ewen McIntosh: Aktor z „Office” umiera w wieku 50 lat

Polowanie na Golluma to pierwszy z dwóch nowych filmów aktorskich Władcy Pierścieni. Ogłaszając nowy film, dyrektor generalny Warner Bros. powiedział: David Zaslav twierdzi, że franczyza jest „w dużym stopniu niewykorzystana” i że jego firma „ciężko pracuje, aby to naprawić”.

Adaptacje oryginalnego dzieła autora J. R. R. Tolkiena stały się popularne i popularne w całym świecie rozrywki. Amazon kontynuował serię Władca Pierścieni swoim programem telewizyjnym The Rings of Power, którego pierwszy sezon ukazał się w 2022 roku w Prime Video. Sezon 2 został ogłoszony przed premierą Sezonu 1, a przed premierą Sezonu 2 potwierdzono także Sezon 3.

Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów to nadchodzący film animowany opowiadający historię Głębokiego Zamku Helma i Wielkiego Króla Rohanu, Helma Hammerhanda. Premiera odbędzie się 13 grudnia 2024 roku.

READ  Jacqueline Zeman, znana również jako Bobby Spencer z General Hospital, umiera w wieku 70 lat

Adaptacje gier wideo również wracają pełną parą, pomimo katastrofalnej premiery Golluma w 2023 r., właściciel franczyzy, Embracer Group, zgodził się z komentarzami Zaslava, stwierdzając, że musi „wykorzystać Władcę Pierścieni w bardzo znaczący sposób”, przekształcając go w „jednego z nich”. największe gry franczyzowe na świecie.

Gry będące obecnie w fazie opracowywania obejmują internetową grę wieloosobową dla wielu graczy Amazon Games The Lord of the Rings, która była na wczesnym etapie rozwoju w maju 2023 r., oraz przytulny symulator życia o nazwie Tales of the Shire.

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem w IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *