Celem jest ponowne nawiązanie kontaktu z produktami Pride po ostrej reakcji prawicy

Aaron M. Sprechera/AP

Celem jest ograniczenie w tym roku liczby sklepów sprzedających towary z okazji Miesiąca Dumy.


Nowy Jork
CNN

Celem jest określenie, ile sklepów sprzeda Gadżety o tematyce LGBTQ z okazji Miesiąca Dumy W czerwcu, po zeszłorocznym bojkocie prawicowych działaczy, który negatywnie odbił się na społeczeństwie Efekt końcowy marki.

W tym roku Cel Powiedział Będzie sprzedawać wyłącznie „odzież dla dorosłych” i artykuły gospodarstwa domowego oznaczone logo dumy „w wybranych sklepach na podstawie historycznych wyników sprzedaży” – co stanowi radykalny zwrot w przypadku sieci, która w ciągu ostatniej dekady zazwyczaj sprzedawała produkty w wielu swoich sklepach w USA.

Około połowa z 2000 sklepów będzie sprzedawać kolekcję Pride, Według Bloomberga, który jako pierwszy poinformował o tej wiadomości. Asortyment będzie także sprzedawany w sklepie Target’s strona internetowa.

Rzecznik Target powiedział w oświadczeniu dla CNN, że „zaangażował się we wspieranie” społeczności LGBTQ podczas Miesiąca Dumy, powołując się na wewnętrzne programy i uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach związanych z Pride, w tym w rodzinnym mieście Minneapolis.

„Co ważniejsze, chcemy stworzyć przyjazne i wspierające środowisko dla członków naszego zespołu LGBTQIA+, co odzwierciedla naszą kulturę opieki nad ponad 400 000 osób pracujących w Target” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

Neil Saunders, dyrektor zarządzający ds. handlu detalicznego w GlobalData, powiedział CNN, że zmiany są „rozsądnym podejściem”. Ostrzegł jednak: „Ryzyko to oskarżeniem Targetu o brak dumy z Dumy”.

„Niestety dla Target, został on wciągnięty w wojny kulturowe i znajduje się w sytuacji, w której nie może wygrać niczym, co robi” – powiedział.

W odpowiedzi Kampania Praw Człowieka wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​sprzedaż towarów związanych z Pride „coś znaczy”, a ponieważ społeczność LGBTQ stanowi 30% pokolenia Z, Komisja Praw Człowieka stwierdziła: „Firmy muszą zrozumieć, że członkowie społeczności i sojusznicy chcą firm wyrazić pełne wsparcie społeczności.”

READ  Oracle ukarało grzywną 23 miliony dolarów za przekupywanie urzędników w Indiach, Turcji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

„Decyzja Target jest rozczarowująca i zniechęca osoby LGBT oraz ich sojuszników, co zagraża nie tylko ich wynikom finansowym, ale także ich wartościom” – powiedziała prezes HRC Kelly Robinson.

W zeszłym roku firma Target wycofała produkty Pride z niektórych sklepów po tym, jak firma i jej pracownicy stali się przedmiotem „niestabilnej” kampanii przeciwko społeczności LGBTQ, która obejmowała groźby pod adresem pracowników jej sklepów.

Firma już wcześniej o tym mówiła dziennik „Wall Street Ludzie atakowali pracowników sklepów, niszczyli wystawy towarów związanych z Pride i zamieszczali w mediach społecznościowych posty z groźbami, zawierające nagrania wideo z wnętrz sklepów. Niektórzy ludzie rzucali przedmioty związane z dumą na ziemię.

Wybitni działacze prawicowi, republikańscy przywódcy polityczni i konserwatywne media skupili swoją uwagę na damskich strojach kąpielowych, które określa się jako „elastyczne” ze względu na zdolność zakrywania męskich genitaliów. W mediach społecznościowych rozpowszechniła się błędna informacja, że ​​produkt jest sprzedawany dzieciom, co nie miało miejsca.

To, w połączeniu ze słabym popytem na towary uznaniowe, spowodowało, że kwartalna sprzedaż Target spadła po raz pierwszy od sześciu lat w kwartale, który obejmował sprzedaż kolekcji Pride.

Dyrektor Target powiedział podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach, że nastąpiła „silna reakcja” na gadżety Pride i ta reakcja była dla nas „sygnałem, abyśmy zatrzymali się, przystosowali i nauczyli się”.

Nathaniel Myerson z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *