Finały NBA vs. Mavericks bez nerwów przed G2 Celtics

BOSTON – Dallas Mavericks udowodnili, że są niebezpieczną drużyną, pokonując deficyt 0:1 w serii play-offów. Mają dużo szkoleń.

Porażka Mavs 107:89 z Boston Celtics w pierwszym meczu finałów NBA była szóstym przypadkiem, gdy Dallas straciło bramkę w siedmiu seriach pod wodzą trenera Jasona Kidda.

Dallas odrobiło straty i wygrało pięć z sześciu poprzednich serii, pomimo pozostawania w tyle, w tym w pierwszych dwóch rundach tego sezonu przeciwko LA Clippers i Oklahoma City Thunder.

Dla kontrastu, według statystyk i informacji ESPN, pozostała część NBA w drugim meczu ma bilans 9-30 po przegranej otwierającej serię w trzech ostatnich sezonach.

„W tej grupie nie ma paniki” – powiedział trener Mavs Jason Kidd po sobotnim treningu przed drugim meczem. „Nie zagraliśmy dobrze w pierwszym meczu. Trzeba przyznać Bostonowi zasługę; oni to zrobili. Ale to seria. Nie zagraliśmy. Nie patrz tylko na mecz 1 i nie wykorzystuj go, mamy nadzieję, że potrafimy odpowiedzieć w meczu 2.

Według statystyk i informacji ESPN, Mavs stali się pierwszą drużyną w historii NBA, która w pierwszym meczu trzech serii w tym samym sezonie przegrywała co najmniej 25 punktami. Dallas odrobiło straty po dwucyfrowych porażkach w pierwszych meczach przeciwko Clippers i Thunder i wygrało kolejny mecz z tej serii do wieczora.

Celtics znają historię reagowania przeciwnika na wczesne niepowodzenia.

„Wracają w drugim meczu, więc w niedzielę będziemy mieli silniejszy, bardziej agresywny zespół” – powiedział napastnik Celtics Jaylen Brown, powtarzając swojego kolegę z drużyny Jaysona Tatuma. Musimy być gotowi, ponieważ po porażce są bardzo dobrzy, więc nie możemy być zaskoczeni. Na to przygotowuję swój zespół.

READ  UE ostrzega przed jednostronnymi działaniami po wprowadzeniu przez Polskę i Węgry zakazu ukraińskiego zboża

Zwłaszcza gwiazda Mavs, Luka Doncic, ma świetną passę od drugiego meczu i przegraną w fazie play-off.

Dancic w drugim meczu zdobywa średnio 33,9 punktu. To najwyższa średnia punktacji w drugiej grze (minimum 5 gier) w historii NBA, o sześć dziesiątych punktu wyższa niż średnia punktacji Michaela Jordana.

Doncic notuje średnio 34,3 punktów na mecz od porażki w fazie play-off. W historii NBA w takich sytuacjach (minimum 10 meczów) Michael Jordan ma najwięcej o jeden punkt.

Doncic zakończył pierwszy mecz z 30 punktami, trafiając 12 z 26 trafień i tylko jedną asystą, co stanowi najniższy wynik w karierze w fazie play-off. Kidd zachęcał Donczyka, aby „przyjął ustawienie”, jeśli Celtics nadal będą priorytetowo traktowali zapobieganie rzucaniu za trzy punkty strzelcom za trzy punkty do rzutów rożnych.

„Myślę, że musimy zagrać trochę bardziej agresywnie” – powiedział Danczyk. „Myślę, że wszyscy wyszliśmy z meczu z odrobiną energii. Dlatego uważam, że musimy lepiej wykorzystywać naszą energię, szczególnie od początku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *