Stany Zjednoczone wznawiają dostawy pomocy morskiej do Gazy po naprawie molo

Centralne Dowództwo USA/AP

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Centralne Dowództwo USA pomoc humanitarna dociera do Gazy 8 czerwca 2024 r.CNN

Dziś, w sobotę, po zamknięciu tymczasowego doku utworzonego przez Stany Zjednoczone wznowiono dostawy pomocy morskiej do Gazy Zostało to naprawione dzień temuOgłoszono Centralne Dowództwo USA.

Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych podało w oświadczeniu, że do sobotniego poranka czasu lokalnego dostarczono prawie 500 ton metrycznych, czyli ponad 1 milion funtów pomocy. Udostępnij na XTo pierwsza dostawa od czasu rozpadu molo w zeszłym miesiącu.

Przekazanie nastąpiło tego samego dnia, w którym armia izraelska uratowała czterech zakładników w ramach operacji, o której poinformowały władze w Gazie Zginęło 236 osób Ponad 400 innych zostało rannych.

Centralne Dowództwo USA wyjaśniło w sobotę, że dok „wraz z jego wyposażeniem, personelem i majątkiem” nie został wykorzystany podczas operacji.

„Tymczasowy dok na wybrzeżu Gazy utworzono tylko w jednym celu: aby pomóc w transporcie bardzo potrzebnej dodatkowej pomocy ratującej życie do Gazy” – oznajmiło Centralne Dowództwo USA w oświadczeniu. Oddzielny post na temat X.

Amerykański urzędnik powiedział w sobotę CNN, że dok o nazwie Joint Logistics Over the Shore (JLOTS) nie był używany podczas operacji. „Rozumiemy, że IDF nie użyło pojazdu z oznaczeniami humanitarnymi ani żadnej platformy humanitarnej, w tym placówki JLOTS, do prowadzenia operacji ratowania zakładników” – powiedział urzędnik.

Molo, które służy także do zrzucania pomocy z samolotów i przewożenia jej ciężarówkami przez punkty kontroli granicznej, zostało uszkodzone i zawaliło się pod koniec ubiegłego miesiąca z powodu silnych fal. W ciągu niecałych dwóch tygodni działania dok pomógł dostarczyć do Gazy około 1000 ton pomocy.

Stanął twarzą w twarz ze Stanami Zjednoczonymi Szereg wyzwań Z dokiem, w tym planowaniem operacji Izraela w Rafah, określeniem, kto przewiezie pomoc z doku do Gazy oraz kwestiami logistycznymi, takimi jak warunki morskie i pogodowe.

READ  Czy Zachód dostarczy zamówione przez Ukrainę czołgi? | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Osiem miesięcy po rozpoczęciu wojny między Izraelem a Hamasem organizacje praw człowieka opisały:nie do opisaniaWarunki życia w Gazie. Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Żywności Ostrzegany w maju Że Palestyńczycy na północy cierpią z powodu „ogromnego głodu”, który rozciąga się na południe, i że ponad milion ludzi, czyli połowa populacji Gazy, żyje w „głodzie”.Oczekuje się, że grozi mu śmierć i głód„W połowie lipca raport ONZ ostrzegał w tym tygodniu.

Podczas gdy urzędnicy izraelscy upierali się, że nie ma ograniczeń co do wielkości pomocy, która może przedostać się do Gazy, Organizacja Narodów Zjednoczonych oskarżyła władze o narzucenie „Nielegalne ograniczeniadotyczące operacji humanitarnych, w tym zamkniętych szlaków lądowych, przerw w komunikacji i nalotów.

Stany Zjednoczone przeprowadziły szereg zrzutów humanitarnych do Gazy we współpracy z Królewskimi Jordańskimi Siłami Powietrznymi, chociaż zostały one zawieszone w ostatnich tygodniach z powodu operacji wojskowych w północnej Gazie, powiedział w piątek wiceadministrator Brad Cooper. Dodał, że oczekuje się, że operacje zrzutów zostaną wznowione „w nadchodzących dniach”.

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Jennifer Hansler, Philip Wang, Natasha Bertrand, Hailey Britsky, Rachel Wilson i Sana Noor Haq z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *