Ford wstrzymał wysyłkę elektrycznego pickupa F-150 Lightning

Jeff Kowalski/AFP/Getty Images

Ciężarówki Ford Motor Co Produkcja zasilanego akumulatorowo F-150 Lightning rozpocznie się 20 września 2022 r. w Rouge Electric Vehicle Center w Dearborn w stanie Michigan.CNN

Ford zaprzestał sprzedaży w pełni elektrycznych ciężarówek F-150 Lightning Od 9 lutego przetrzymywano je w celu kontroli jakości.

Rzeczniczka Forda, Emma Berg, nie zidentyfikowała żadnych konkretnych problemów z jakością, które doprowadziłyby do wstrzymania wysyłek, i opisała takie przestoje jako dość rutynową część procesu produkcyjnego w związku z przechodzeniem produkcji pojazdów na nowy rok modelowy. Ford rozpoczął niedawno wysyłkę nowych benzynowych i hybrydowych samochodów ciężarowych F-150 2024.

O wstrzymaniu ładowania jako pierwszy poinformowała branżowa gazeta Automotive News.

Ford sprzedaje znacznie więcej benzynowych i hybrydowych F-150 niż zasilanych akumulatorowo Lightningów. Pełnowymiarowe pickupy serii F są najlepiej sprzedającymi się pojazdami dowolnego typu w Ameryce od ponad 40 lat. W zeszłym roku Ford sprzedał 750 000 ciężarówek serii F, w tym około 24 000 ciężarówek Lightning.

Berg powiedział, że dealerzy Forda mają obecnie na stanie ciężarówki F-150 Lightning, więc klienci powinni mieć możliwość znalezienia ciężarówki do zakupu do czasu ponownego rozpoczęcia dostaw.

Niemal dokładnie rok temu, Ford zaprzestał produkcji Lightninga Ze względu na możliwy problem z baterią. Produkcja została wznowiona kilka tygodni później.

Lightning to jeden z dwóch pojazdów całkowicie elektrycznych oferowanych przez Forda w Stanach Zjednoczonych. Drugi jest Mustang Mach Ektóry jest bliskim konkurentem Tesli Model Y. W zeszłym roku Ford sprzedał nieco ponad 40 000 SUV-ów Mach-E.

Niedawno ujawnił to dyrektor generalny Forda, Jim Farley Ford miał zespół inżynierów pracujących nad inżynierią Dla samochodów elektrycznych w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *