Ford wysyła i sprzedaje niekompletne pojazdy z brakującymi chipami

Według raportu Ford Motor Company Ford wkrótce zacznie sprzedawać i wysyłać niekompletne, ale nadające się do jazdy pojazdy, które są dostarczane bez chipów zasilających niektóre funkcje niezwiązane z bezpieczeństwem. Wiadomości samochodowe. Zamiast tego producent samochodów wyśle ​​półprzewodniki do dealerów w ciągu jednego roku, a następnie po zakupie zainstaluje je w samochodach klientów.

Nadal nie ma informacji o modelach lub funkcjach samochodów, których dotyczy problem. Ford pierwotnie miał plany Wysyłać częściowo wyprodukowane, niedetaliczne pojazdy do dealerów w zeszłym roku, ale teraz pojazdy niebędące kierowcami będą mogły jeździć A chodliwy

Jak wskazano Wiadomości samochodoweDecyzja Forda jest próbą przeniesienia częściowo zbudowanych pojazdów, które tłoczą się w jego fabrykach. W zeszłym miesiącu setki nowych Ford Bronco był widziany bezczynnie Na pokrytych śniegiem działkach w pobliżu zakładu montażowego Forda w stanie Michigan, z których wszystkie czekają na instalacje związane z chipami.

Podobnie jak wiele innych firm, Ford zmaga się z ograniczeniami wynikającymi z braku chipów. W zeszłym roku brak półprzewodników Ford zmuszony do ograniczenia produkcji słynnego F-150A w listopadzie Ford i General Motors ogłosiły zawarcie umowy z producentem chipów GlobalFoundries Aby pomóc złagodzić niedobór.

Inni producenci samochodów również musieli ponieść ofiary z powodu braku chipów, a General Motors podupadło Ładowanie bezprzewodoweA Radia HDA jednostka zarządzania paliwem To sprawiło, że niektóre pickupy działały wydajniej. w tym samym czasie, Tesla sprzedała niektóre samochody bez portów USB i sprawić, by można go było zainstalować w późniejszym czasie. Nie zwolniono też z niedoboru samochodów luksusowych Cadillac anulował funkcję jazdy bez użycia rąk W 2022 Escalade, podczas gdy BMW rozpoczęło wysyłkę niektórych samochodów bez ekranów dotykowych.

krawędź Skontaktowałem się z Fordem w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymałem natychmiastowej odpowiedzi.

READ  Akcje Walmartu wzrosły po spadku zysków, a wartość rynkowa sprzedawcy przekroczyła 500 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *