Fundusze ETF Bitcoin, wieloryby i posiadacze detaliczni – oto, co się dzieje

  • Wzrosło zainteresowanie funduszami ETF Bitcoin, na co wskazują rosnące napływy
  • Wzrosło także zainteresowanie wielorybów BTC, podczas gdy inwestorzy detaliczni realizowali zyski

Bitcoina [BTC] Od pewnego czasu utrzymuje się w stagnacji wokół poziomu 67 000 dolarów. Jednak zainteresowanie BTC na wykresach nie spadło. W rzeczywistości najnowsze dane sugerują, że wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich kilku dni wzrosło zainteresowanie funduszami ETF Bitcoin.

Napływ Bitcoin ETF rośnie

31 maja fundusze ETF typu Spot Bitcoin w dalszym ciągu przyciągały inwestorów, a łączny napływ środków netto wyniósł 48,74 mln dolarów. Oznacza to czternasty dzień z rzędu napływu netto tych funduszy, co wskazuje na ciągłe zainteresowanie inwestorów uzyskaniem ekspozycji na Bitcoin za pośrednictwem produktów finansowych dostępnych na rynkach fiducjarnych.

Jednak wpływy nie są równomiernie rozłożone na wszystkie fundusze ETF Bitcoin. GBTC firmy Grayscale odnotowało odpływ netto w wysokości 124 mln dolarów, podczas gdy IBIT firmy BlackRock i FBTC spółki Fidelity odnotowały wpływy odpowiednio 169 mln dolarów i 5,9047 mln dolarów. Oznacza to, że inwestorzy zmieniają swoje preferencje na korzyść nowych uczestników rynku Bitcoin ETF.

Źródło: SosoValue

Rosnące zainteresowanie funduszami ETF BTC wskazuje, że użytkownicy, którzy nie pochodzą głównie z przestrzeni kryptowalut per se, również wykazali zainteresowanie kryptowalutą. Jeśli ta tendencja się utrzyma, może to doprowadzić do tego, że Bitcoin stanie się bardziej powszechny, a tym samym zwiększy się jego adopcja.

W momencie pisania tego tekstu Bitcoin był notowany na poziomie 67 732,76 USD z narzutem 1,43% w ciągu ostatnich 24 godzin. Prędkość Bitcoina znacząco spadła w tym okresie, co wskazuje na spowolnienie transferów Bitcoin. Oznacza to również, że większość adresów była skłonna przechowywać swoje Bitcoiny.

źródło: Santiment

Analiza danych Santiment przeprowadzona przez AMBCrypto ujawniła również, że zainteresowanie wielorybów BTC znacznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku dni. Duże zainteresowanie wielorybami może spowodować wzrost ceny BTC w przyszłości. Jednak zainteresowanie detaliczne Bitcoinem znacznie spadło w tym samym okresie, co sugeruje, że nie wszyscy posiadacze monet byli równie optymistyczni.

READ  Honda rozpoczyna produkcję nowego systemu wodorowych ogniw paliwowych opracowanego wspólnie z General Motors

Przeczytaj prognozy cen Bitcoina (BTC) na lata 2024-25


Jeśli inwestorzy detaliczni będą nadal wyprzedawać swoje udziały, może to zwiększyć presję spadkową na wykresy cen Bitcoina.

źródło: Santiment

Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na presję sprzedażową BTC, jest kondycja górników.

Według najnowszych danych przychody górników spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni. Górnicy będą musieli sprzedać swoje udziały, aby zachować rentowność, co przyczyni się do zwiększonej presji sprzedaży Bitcoina.

Źródło: Blockchain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *