GameStop zwiększa straty do 60%, Solana Meme GME spada o 25% w miarę zanikania rajdu memów Token

W poniedziałek kontrowersyjny wzrost akcji GameStop (GME) miał drugi dzień odwrócenia, kończąc amerykańską sesję giełdową spadkiem o 12% po spadku o 40% w piątek. Doprowadziło to do ucisku na niektóre tokeny, które zwykle odzwierciedlają ruchy akcji.

Notowania akcji GME zakończyły się w poniedziałek ceną 24,89 dolarów, co oznacza spadek o 62% w porównaniu z najwyższą od dwóch lat kwotą 61 dolarów w ubiegły czwartek. Gdzie indziej mem token GME oparty na Solanie, który naśladuje tę firmę, spadł o 25%, odwracając wzrost o ponad 200% z ostatnich siedmiu dni.

Według danych śledzonych przez CoinGecko, powiązane tokeny, takie jak Roaring Kitty (KITTY) i niektóre tokeny z motywem kotów, które wcześniej poruszały się wraz z akcjami GME, straciły średnio co najmniej 10%.

Tokeny Doge (DOGE), Shiba Inu (SHIB) i Floki (FLOKI) zmniejszyły swoje zyski z poprzedniego tygodnia, spadając z 4% do 10%.

Od końca maja akcje notowań znacznie wzrosły w związku z widocznym powrotem tradera detalicznego i byka GME Keitha Gilla po raz pierwszy od 2021 r. Gill, znany pod pseudonimami TheRoaring Kitty i DeepF*uckingValue, odegrał kluczową rolę w ruchu akcji . Krótki rajd w 2021 r.

W zeszłym tygodniu Gill wykazał pozycję o wartości 580 milionów dolarów w akcjach i opcjach GME, podnosząc ceny akcji i przygotowując go na potencjalną ekspozycję na kwotę 1 miliarda dolarów.

Jednak zyski zostały zniweczone po tym, jak firma ogłosiła, że ​​sprzeda do 75 milionów akcji, kilka dni po tym, jak zarobiła 933 miliony dolarów na sprzedaży 45 milionów akcji. Zapowiedział także spadek kwartalnej sprzedaży, co pogorszyło nastroje inwestorów.

READ  Kontrakty na akcje nieznacznie wzrosły przed piątkową sesją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *