Garry's Mod musi stawić czoła zalewowi powiadomień o usunięciu gier na mocy ustawy DMCA związanych z Nintendo

Jest właścicielem studia Facepunch Ogłaszać Na platformie Steam usuwane są przedmioty warsztatowe związane z Nintendo, używane przez 20 lat w grze typu sandbox Maud Gary Aby spełnić wymagania japońskiej firmy. Na początku tego roku pojawił się użytkownik X o imieniu Brewster T. Koopa opublikować Że grupa trolli składała fałszywe roszczenia DMCA przeciwko grze, aby usunąć dodatki Nintendo i zmusić ich twórców do zamknięcia. Sprawcy rzekomo wykorzystali fałszywy e-mail, aby podszywać się pod prawników Nintendo i wysyłać powiadomienia o usunięciu treści na podstawie ustawy DMCA. W swoim nowym oświadczeniu Facepunch Studios stwierdziło, że wierzy, że żądania Nintendo zostały uzasadnione i powinno uszanować decyzję firmy i rozpocząć usuwanie elementów związanych z jej adresami IP.

„Jest to proces ciągły, ponieważ mamy do ukończenia przesyłanie 20 lat” – napisał deweloper. „Jeśli chcesz nam pomóc, usuwając przesłane pliki Nintendo i nigdy więcej nie przesyłając ich, bardzo nam to pomoże”.

Koopa powiedział w kolejnym tweecie, że wysłał e-mail do firmy, informując ją, że żądania nie pochodzą w rzeczywistości od Nintendo. Wcześniej argumentowali, że żądania usunięcia nie mogły pochodzić od japońskiego giganta gier, ponieważ dodatki Nintendo były dostępne od 2005 roku, a firma skontaktowałaby się z Valve, wydawcą gry. Maud GarySamo.

Choć ogłoszenie jest wciąż aktualne, założyciel Facepunch, Garry Newman, ogłosił, że jego zespół otrzymał e-maile i wiadomości bezpośrednie od ludzi oraz że deweloper prowadzi dochodzenie. „Musimy traktować te rzeczy poważnie (zwłaszcza ze strony Nintendo), ale nie możemy też pozwalać ludziom na nadużywanie usuwania treści na mocy ustawy DMCA” – napisał Newman. Skontaktowaliśmy się z Nintendo, aby zapytać, czy usunięcia Facepunch rzeczywiście pochodziły od firmy, a gdy odpowiemy, zaktualizujemy ten post.

Aktualizacja, 25 kwietnia 2024, 11:04 ET: Od tego czasu Newman przeniósł się do X państwo „Potwierdzono, że Nintendo zweryfikowało, że usunięcia zostały uznane za uzasadnione” i że „będą one teraz kontynuowane zgodnie z planem”.

READ  Plotka: Nintendo Live odbędzie się jeszcze w tym miesiącu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *