George Santos: Nowe szczegóły powiązane z nowojorskim kongresmanem Andrew Intraterem, krewnym sankcjonowanego rosyjskiego oligarchy

Komentarz

George Santos, nowy republikański kongresman z Nowego Jorku Skłamał Jeśli chodzi o jego biografię, zgodnie z materiałami wideo i dokumentami sądowymi, biznesmen, który kiedyś miał bliskie powiązania z trustem Trumpa, ma głębsze więzi niż wcześniej sądzono i jest krewnym sankcjonowanego rosyjskiego oligarchy.

Zarówno Andrew Intrater, jak i jego żona przekazali maksymalnie 5800 dolarów głównemu zespołowi kampanii Santosa i dziesiątki tysięcy grupom powiązanym z nim od 2020 roku, zgodnie z dokumentami złożonymi w Federalnej Komisji Wyborczej. Kuzynem Intratera jest rosyjski miliarder Wiktor Wekselberg, który został ukarany przez rząd USA za swoją rolę w rosyjskim przemyśle energetycznym.

Zgodnie z osobistym oświadczeniem Santosa z 2020 r., relacje między Santosem i Intraterem wykraczały poza wkłady w kampanię, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko firmie inwestycyjnej z Florydy w następnym roku. Stolicą jest miasto portoweGdzie jest Santos? serwowane Ponad rok.

Zebrane razem dowody sugerują, że Santos mógł mieć relacje biznesowe z Indratorem, gdy Santos po raz pierwszy wchodzi do polityki w 2020 roku. Z akt SEC wynika również, że Intrater zapłacił setki tysięcy dolarów byłemu pracodawcy Santosa, Harbour City. , który został oskarżony przez organy regulacyjne o prowadzenie piramidy finansowej. Ani Santos, ani Intrader nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Prawnicy reprezentujący Intrater również nie odpowiedzieli.

kongresman, którego Wybór Przeprosił za to, co nazwał „upiększaniem życiorysu”, co pomogło Partii Republikańskiej zdobyć w zeszłym roku niewielką większość w Izbie Reprezentantów z Long Island. Odmowa oznacza jego rezygnację. Jest badany przez prokuratorów w Nowym Jorku i Rio de Janeiro.

Relacja między 34-letnim Santosem a 60-letnim Intraterem odzwierciedla sposób, w jaki Santos znalazł osobiste i polityczne wsparcie na swojej drodze do urzędu publicznego.

Chociaż Intrater jest obywatelem amerykańskim, jego firma, firma inwestycyjna Columbus Nova, historycznie miała rozległe powiązania z interesami biznesowymi jego rosyjskiego kuzyna. Jeszcze w 2018 roku, kiedy Vekselberg został zatwierdzony przez Departament Skarbu, firma potwierdziła The Post w tym roku, że jego grupa była największym klientem Columbus Nova.

READ  Cena Bitcoina spada poniżej 37 000 $ w połączeniu ze sprzedażą technologii

W 2016 i 2017 roku specjalny doradca Robert S. Podczas śledztwa Muellera III zbadano rosyjską ingerencję w wybory w 2016 roku i możliwe powiązania między Trumpem a Kremlem.

Jak wynika z akt sądowych, firma Intratera zapłaciła prawnikowi i agentowi Trumpa za zidentyfikowanie umów dotyczących jego działalności, a oni wymienili setki SMS-ów i rozmów telefonicznych. Ani Intrater, ani Vekselberg nie zostali oskarżeni o wykroczenia w śledztwie Muellera.

W 2020 roku, kiedy Santos otrzymał od Harbour City zadanie znalezienia inwestorów w Nowym Jorku, powiedział na spotkaniu w Harbour City, które odbyło się za pośrednictwem Zoom, że firma inwestycyjna Intratera, Columbus Nova, była jego „klientem”, zgodnie z materiałem uzyskanym przez Waszyngton. Poczta.

Zrobił komentarz podczas dyskusji na temat trudności związanych z inwestowaniem w nieruchomości mieszkalne dla inwestorów płacących za 1400-metrową wieżę przy 432 Park Avenue na Manhattanie, niegdyś najwyższym budynku mieszkalnym na świecie. Intrater nie odpowiedział na pytanie, czy on lub Columbus byli zaangażowani w projekt Nova.

„Prawdopodobnie wiesz, kim oni są” – powiedział Santos na spotkaniu firmy, odnosząc się do Columbus Nova. „Wielokrotnie pojawiali się w wiadomościach. Byli aktywnie zaangażowani w śledztwo w sprawie Rosji. Niesprawiedliwe”.

„Ale to firma zajmująca się nieruchomościami” – dodał Santos. „Są legalne”.

Santos nie odpowiedział na wiadomość tekstową z prośbą o komentarz. Intratter nie odpowiedział na wysłane e-mailem pytanie, czy jest klientem Santosa lub czy dokonał wpłaty w Harbour City.

Kongresman sfałszował istotne aspekty swojego doświadczenia zawodowego. A na spotkaniach Harbour City Zoom zrecenzowanych przez The Post opisał interakcje z innymi dużymi inwestorami lub firmami, które otrzymały pieniądze, które te firmy odrzuciły.

Ale zgodnie z dowodem w skardze SEC przeciwko Harbour City, Harbour City było w stanie uzyskać depozyt w wysokości 625 000 dolarów od korporacji zarejestrowanej w Mississippi. Niedatowane zeznanie zawierało wykaz kilku firm, które według SEC dokonały płatności na rzecz Harbour City.

READ  Ustawa została uchwalona, ​​aby zapobiec próbom obalenia wyników wyborów prezydenckich

Firma z Mississippi, FEA Innovations, jest zarejestrowana w Intrater, według Sekretarza Rejestrów Stanowych. Dokumenty rejestracyjne nie wymieniają żadnych innych funkcjonariuszy ani dyrektorów i identyfikują adres indorsera jako ten sam adres, z którego korzysta Columbus Nova na Madison Avenue na Manhattanie. Columbus Noah jest obecnie znany jako Stolica Wróbli.

W akcji SEC rozpoczętej w kwietniu 2021 r. organy regulacyjne Oskarżony Harbour City i jego założyciel prowadzą „klasyczny schemat Ponziego” – obiecując inwestorom wiarygodne zyski i zbierając w zamian miliony w gotówce.

Santos nie został wymieniony w skardze SEC odrzucony Jak wcześniej informował The Post, nawet jeśli potencjalny inwestor został poinformowany, że firma korzysta z oszukańczej dokumentacji bankowej, wiedział o wykroczeniu.

Założyciel Harbour City, JP Maroney, zaprzeczył zarzutom SEC wniesionym do sądu federalnego na Florydzie. Sama firma nie odpowiedziała na sąd. Maroney nie odpowiedział na smsa o rzekomej wpłacie od firmy Intratera. Dowód identyfikujący domniemany depozyt od firmy Intrater nie opisywał jego celu ani nie stwierdzał, że Intrater był świadomy wykroczenia w Harbour City.

Po zamrożeniu aktywów Harbour City, z pomocą innego byłego pracownika Harbour City, Santos stworzył organizację DeVolter w 2021 roku, która zapłaciła mu co najmniej 3,5 miliona dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat, według Florydy. Dokumenty biznesowe I Formularze ujawnień finansowych Zgłosił się jako kandydat. Santos pożyczył swojej kampanii ponad 700 000 $, ale nie zgłosił żadnych dochodów z Harbour City. zostało zapłacone W firmie do kwietnia 2021r.

Szczegóły dotyczące kadencji Santosa w Harbour City zostały potwierdzone Pełnomocnik z urzędu Nadzór nad likwidacją majątku spółki.

Columbus był zainteresowany dochodzeniem Noaha Muellera, gdy prokuratorzy badali powiązania Intratera i jego firmy z Cohenem, który był wówczas powiernikiem Trumpa.

Według danych finansowych kampanii, Intrater przekazał inauguracyjnemu zespołowi Trumpa 250 000 dolarów i uczestniczył w inauguracji w 2017 roku z Vekselbergiem. Washington Post zgłoszone Obaj spotkali Cohena na inauguracji. Wkrótce potem Columbus Nova zaczął płacić Cohenowi w ramach umowy dotyczącej rekrutacji nowych inwestorów, donosi The Post. Akta sądowe wykazują płatności na łączną kwotę 583 000 USD.

READ  Kanadyjka, która wtargnęła do swojego domu po koncercie Marilyna Mansona, pozwała ją za picie.

Między listopadem 2016 a listopadem 2017 Cohen i Intrater wymienili ponad 1000 połączeń i wiadomości tekstowych, wynika z akt sądowych. Intrater przekazał 35 000 dolarów na udział w zbiórce pieniędzy na reelekcję Trumpa w 2017 roku na zaproszenie Cohena, donosi The Post.

Władze federalne przesłuchały zarówno Intratera, jak i Vekselberga podczas śledztwa, przesłuchując tego ostatniego po zatrzymaniu jego prywatnego samolotu w Stanach Zjednoczonych w 2018 r., Powiedziały osoby zaznajomione ze śledztwem.

Cohen ostatecznie przyznał się do naruszeń finansowania kampanii, oszustw podatkowych i bankowych oraz okłamywania Kongresu – spraw niezwiązanych z jego kontaktami z Columbus Nova. Intrator powiedział New York Timesowi Jego pominięcie w raporcie końcowym Muellera z 2019 r. „potwierdza to, co wiem – że nie zrobiłem nic złego”.

Cohen później zwrócił się przeciwko Trumpowi, krytykując go na przesłuchaniu w Kongresie w 2019 roku i współpracując przy dochodzeniach w sprawie praktyk biznesowych jego byłego pracodawcy.

Vekselberg i jego firma Renova Dozwolony Departament Skarbu w kwietniu 2018 r. Zacytowany za czerpanie korzyści z „złowrogiej działalności prezydenta Rosji Władimira Putina na całym świecie”. W kwietniu 2022 roku, po inwazji Rosji na Ukrainę, jacht Vekselberga o wartości 90 milionów dolarów złapany Przez władze hiszpańskie na wniosek Stanów Zjednoczonych.

Columbus Nova od dawna jest opisywana jako blisko związana z Grupą Renova, rosyjskim konglomeratem kierowanym przez Vekselberga. Jeszcze w 2017 roku strona internetowa Renova Group wymieniła Columbus Nova jako jedną z jej firm, a Columbus Nova potwierdził The Post w 2018 roku, że grupa Vekselberg była wówczas jej największym klientem. Firma twierdzi jednak, że była własnością Amerykanów i nigdy nie była kontrolowana przez Renova Group ani Vekselberg.

Devlin Barrett, Emma Brown i Jonathan O’Connell przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.