W Davos rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne

Akcje w ruchu: Temenos w górę o 7% i Hellofresh w górę o 6%

Temenos Akcje zyskały ponad 7% do połowy popołudnia, prowadząc Stoxx 600 po tym, jak szwajcarska firma programistyczna ogłosiła, że ​​dyrektor generalny Max Chuard ustępuje.

Na dole europejskiego indeksu premii znajduje się niemiecka firma dostarczająca zestawy posiłków cześć świeży Spadł o 6% po tym, jak Exane BNP Paribas obniżył rating akcji do „neutralnego” z „wybitnego”.

– Elliotta Smitha

Dyrektor generalny Eni mówi, że w krótkim okresie trudno będzie znaleźć gaz

Claudio Descalzi, dyrektor generalny Eni, omawia trzy filary branży energetycznej.

UE twierdzi, że ożywienie chińskich konsumentów nastąpi później niż oczekiwano

UE twierdzi, że ożywienie chińskich konsumentów nastąpi później niż oczekiwano

Cailyn Birch, globalny ekonomista w The Economist Intelligence Unit, omawia wpływ ponownego otwarcia Chin na światową gospodarkę.

Akcje w ruchu: Temenos w górę 5%, Tecan w dół 4%

Temenos Akcje zyskały ponad 5% na początku handlu, prowadząc Stoxx 600 po tym, jak szwajcarska firma programistyczna ogłosiła, że ​​dyrektor generalny Max Schward ustępuje.

Na dole europejskiego rankingu Premier Index znajduje się producent sprzętu laboratoryjnego Citizenship Grupa Tecan Spadł o 4% po tym, jak Kepler Cheuvreux obniżył rekomendację akcji z „kupuj” do „trzymaj” i obniżył cenę docelową.

– Elliotta Smitha

CNBC Pro: Chcesz alternatywę dla Tesli? Analitycy i zarządzający funduszami ujawniają swoje najlepsze akcje EV

CNBC Pro: analitycy uwielbiają te 12 tanich akcji — i dają o 70% więcej

Rok 2022 był złym rokiem dla wielu inwestorów, a większość akcji – zwłaszcza technologicznych – do poziomów nie widzianych od 2008 roku.

Ale w chaosie mogą pojawić się pewne możliwości, ponieważ wiele firm handluje z większymi dyskontami na podstawie stosunku ceny do zysków niż miało to miejsce w najnowszej historii.

CNBC Pro sprawdził te nazwiska, które są również ulubionymi na Wall Street.

READ  Kompaktowa Tesla-GM wprowadza zmienność na zapasy ładowania pojazdów elektrycznych

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

Oczekiwania inflacyjne ponownie słabną, a inwestorzy w pełni wyceniają podwyżkę stóp procentowych o ćwierć punktu

Spadek oczekiwań inflacyjnych konsumentów zbiega się z oczekiwaniami, że Rezerwa Federalna prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni zrezygnuje z podwyżek stóp procentowych i całkowicie je zakończy.

Ankieta konsumencka Uniwersytetu Michigan opublikowana w piątek wykazała, że ​​roczne oczekiwania inflacyjne spadły do ​​4%, co jest trzecim z rzędu miesięcznym spadkiem i najniższym poziomem od kwietnia 2021 r.

Tymczasem inwestorzy wyznaczyli 94,2% szans na podwyżkę stóp procentowych o 0,25 punktu procentowego 1 lutego, kiedy zakończy się kolejne dwudniowe posiedzenie Fed. Oznaczało to kolejny mniejszy ruch niż wzrost o 0,5 punktu procentowego w grudniu, który sam w sobie był spowolnieniem z czterech kolejnych wzrostów o 0,75 punktu procentowego.

„Oczekiwania inflacyjne są dobre i poprawiają się wraz ze słabnącą presją cenową w wielu sektorach. Fed prawdopodobnie podniesie się o 0,25% na następnym posiedzeniu w tym miesiącu”, powiedział Jeffrey Roach, główny ekonomista finansowy LPL. „Nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli Fed zacznie mówić o zatrzymaniu w najbliższej przyszłości”.

– Jeffa Coxa

Rynki europejskie: Poniżej znajdują się zaproszenia do otwarcia

Rynki europejskie zmierzają w kierunku wyższego otwarcia w poniedziałek, ponieważ inwestorzy mierzą oczekiwania inflacyjne na całym świecie Po pozytywnych sygnałach z USA w zeszłym tygodniu.

Zjednoczone Królestwo Indeks FTSE100 Oczekuje się, że indeks otworzy 10 punktów na 7856, niemieckim Dax 84 punkty wyższy do 15 174 we Francji kk Wzrosła o 43 punkty na poziomie 7063 i we Włoszech FTSE MIB Według danych IG wzrósł o 142 punkty do 25 895.

Publikowane dane obejmują niemieckie badanie nastrojów gospodarczych ZEW za styczeń oraz wstępne dane o inflacji we Włoszech za styczeń. W poniedziałek w Davos w Szwajcarii rozpoczyna się Światowe Forum Ekonomiczne.

READ  BTC walczy o 40 000 $, zrzuty ETH poniżej 2,8 000 $

– Holly Ellytt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *