Georgia Tech zwolniła Jeffa Collinsa po rozpoczęciu 1-3 sezonu 4, AD również został zwolniony pośród zamieszania, zgodnie z raportem.

Gruzja Tech Trener Jeff Collins i dyrektor sportowy Todd Stansbury zostali zwolnieni w poniedziałek, zaledwie dwa dni po przegranej drodze 27-10 do UCF Wysłał żółte kurtki do 1-3 w czwartym sezonie Collinsa. Jak podaje brytyjska gazeta The Guardian, oboje zostali poinformowani o decyzji przez dyrektora szkoły Angela Cabrerę Atlanta Journal-Konstytucja. Oczekuje się, że Collins dokona wykupu w wysokości 11,3 miliona dolarów, według ESPN. Według niego, zastępca głównego trenera Brent Kee będzie służył jako tymczasowy trener do końca sezonu sportowiec.

Strata wysłała Collinsa do 10-28 (7-19 ACC) w GT, a program miał problemy z wykazaniem jakiejkolwiek poprawy podczas jego kadencji. Stansbury jest AD w Georgia Tech od 2016 roku, po poprzednich zadaniach w Oregon i UCF.

Kiedy jesteś z dala od świątyniaCollins stanął przed trudnym zadaniem: odciągnąć obrazę Georgia Tech od ataku opartego na opcjach, który zademonstrował Paul Johnson podczas 11-letniego okresu prowadzenia programu. Pozwoliło to Collinsowi trochę swobody; Jednak Kurtki nigdy nie zajęły miejsca lepszego niż 10. w ataku totalnym, wygrywając tylko trzy mecze w każdej z pierwszych trzech kampanii i ciężko walczyły o rozpoczęcie sezonu 2022.

W ubiegłym sezonie nastąpiła lawina wydarzeń związanych z portalem transferowym, ponieważ Georgia Tech straciła kilku kluczowych graczy, w tym powrót gwiazdy Jammera Gibbsa do Alabama, jednocześnie pozyskując współpracowników, którzy pomogą wzmocnić skład w sezonie, który wymaga poprawy dla Collinsa. Jednak w jej trzech meczach z przeciwnikami FBS (ClemsonA Stara PannaUCF), Georgia Tech uzyskała wynik 110-20.

Collins jest trzecim trenerem Power Five, który zostanie zwolniony w pierwszym miesiącu sezonu 2022 po tym, jak Nebraska porzuciła Scotta Frosta i rozstanie Arizona State z Hermem Edwardsem. Frost i Edwards byli na piątym roku ze swoimi pokazami.

nieudana strategia

Kiedy Collins przybył do Georgia Tech, rekruci opuszczający Atlantę prawdopodobnie dostrzegli najbardziej egzystencjalny problem, z jakim borykał się program. Opracował program, wysuwając miasto na pierwszy plan i obejmując podstawowe produkty Atlanty, takie jak numer kierunkowy „404” i Waffle House. Odniósł pewien sukces, ponieważ 30 z 53 rekrutów, których podpisał, pochodziło z Gruzji.

READ  Anioły osiągają najdłuższy home run Shohei Ohtaniego w sezonie MLB 2023

Niestety, tylko kilku z jego graczy udało się osiągnąć swój potencjał pod jego opieką. Żółte kamizelki przyniosły tylko dwóch graczy ACC w 2021 roku. Obaj odeszli, podczas gdy Gibbs wprowadził się, a Quiz Jackson ukończył szkołę. Tech zajmuje drugie miejsce w ataku, obronie, punktacji ataku, punktacji obrony, a nawet kopaniu bramki. Próba osiągnięcia pewnych korzyści na ścieżce rekrutacyjnej była świetna, ale program zakończył się za Collinsa.

Czy nadchodzi inwestycja?

Jedną z największych korzyści ery Johnson Options jest to, że pozwoliła Georgia Tech zająć tylne miejsce na ścieżce zatrudnienia. Szczególnie na borykającym się południowym wschodzie brak inwestycji Jackets pozostaje jak ból kciuka. Georgia Tech wydała 27,2 mln USD na wydatki związane z piłką nożną w roku szkolnym 2019-20 Sportico. To plasowało Jackets 40 wśród instytucji publicznych, za stanem Kansas i szóstą z ośmiu szkół publicznych w ACC. Dla porównania rywal Georgia wydaje 48,5 miliona dolarów rocznie na piłkę nożną.

Collinsowi nie udało się zamienić skwierczenia w stek podczas swoich czterech lat w Georgia Tech. Kierownictwo musi zdecydować, jaki ma być ich długoterminowy program piłkarski i co są gotowi zainwestować w program, aby tak się stało — zwłaszcza w epoce, w której każda drużyna Power Five poza Big Ten i SEC jest egzystencjalnie na lodzie blok.

Karuzela treningowa wciąż się kręci

Pojawiło się wiele pytań o to, jak wczesny okres podpisywania kontraktów i bramka transferowa zmienią cykl treningowy. Po dwóch latach lot kręci się szybciej niż kiedykolwiek. Zaledwie cztery tygodnie po rozpoczęciu sezonu, trzy programy Power Five dokonały już zmian. W ubiegłym roku zarówno LSU, jak i USC zwolniły trenerów przed październikiem, podobnie jak UConn i Georgia Southern. Co zaskakujące, zarówno Georgia Southern, jak i Texas Tech zwolniły trenerów i zatrudniły pełnoetatowych zastępców zewnętrznych przed końcem sezonu.

READ  Iran kontra Stany Zjednoczone: USMNT awansuje do fazy pucharowej Pucharu Świata po zaciętej walce

Gracze mają zaledwie cztery lata kwalifikacji, aby odnieść sukces w futbolu uniwersyteckim, ale programy w poprzednich sezonach wymachiwały białą flagą bardziej niż kiedykolwiek. Interesujące będzie sprawdzenie, czy cały ten ruch ostatecznie doprowadzi do powstania pewnych barier ochronnych, aby nie zaszkodzić ograniczonej karierze zbiorowej niezliczonych piłkarzy uniwersyteckich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *