Montreal Canadiens G Carey Price zagra w piątek z New York Islanders po dłuższych osobistych wakacjach

Bramkarz Montreal Canadiens Cena noszenia Rozpocznie mecz z New York Islanders w Bell Center w piątek wieczorem, w swoim pierwszym występie w drużynie od czasu finału Pucharu Stanleya w 2021 roku.

Tymczasowy trener Kanadyjczyków Martin St. Louis Ogłosił to po treningu z Pricem, jakby był inicjatorem.

34-letni Price nie pojawił się w meczu NHL od 7 lipca, kiedy to Kanadyjczycy zostali wyeliminowani w piątym meczu finału Pucharu Stanleya z Tampa Bay Lightning.

Kolejne kilka miesięcy było dla Price’a burzliwe. Miał poza sezonem operację kolana. Zrezygnował z klauzuli o braku ruchu, aby pozostać bez ochrony w projekcie rozszerzenia Seattle Kraken – chodziło o to, że jego ogromny kontrakt powstrzyma Seattle przed wybraniem i nie został zabrany.

7 października Price dobrowolnie przystąpił do programu pomocy dla graczy NHL/NHLPA.

„Przez kilka ostatnich lat pozwalałem sobie wejść w bardzo ciemne miejsce i nie miałem narzędzi do radzenia sobie z tą walką” – napisał Price na Instagramie w listopadzie ubiegłego roku. „Podjąłem decyzję o przyjściu do ośrodka leczenia uzależnień. Sprawy doszły do ​​​​punktu, w którym zdałem sobie sprawę, że muszę traktować priorytetowo moje zdrowie dla siebie i mojej rodziny. Zachęcamy nasze dzieci do proszenia o pomoc, gdy jej potrzebujesz zrobić i to było to, czego potrzebowałem”.

Price sprowadził Kanadyjczyków z powrotem pod koniec 2021 roku, ale jego powrót z operacji był nękany przez niepowodzenia, w tym chorobę niezwiązaną z COVID, która wyrzuciła go z gry. Na początku tego miesiąca Price zaczął brać udział w pełnym treningu zespołowym w Montrealu, podsycając spekulacje, że może wrócić przed końcem sezonu zasadniczego.

„To była dla niego bardzo długa droga”, przyjaciel i kolega Brendan Gallagher Powiedziała. „Jest podekscytowany, że może tam wejść. Dobrze widzieć go w dniu meczu. Jest to coś, na co pracuje niesamowicie ciężko. Więc przed nim musimy dobrze sobie radzić i mamy nadzieję wygrać mecz hokejowy”.

READ  Nikola Jokic przemierza ostatnie korty, by przypieczętować zwycięstwo Nuggets nad Warriors

To 15 sezon Price’a w National Hockey League. Ma rekord kariery 360-257-79 w 707 meczach, wszystkie z Kanadyjczykami. Price wygrał Hart Cup jako NHL MVP i Vezina Trophy jako najlepszy bramkarz ligi w latach 2014-15. Cena została podpisana w sezonie 2025-26, a średnia roczna wartość kontraktu wyniosła 10,5 miliona dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *