Giants oczekują debiutu Haydena Birdsonga w MLB w środę przeciwko Cubs – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SAN FRANCISCO — Wciąż brakuje mu kilku kluczowych elementów w początkowej rotacji, Giants planują powołać debiutanta Haydena Birdsonga, aby w środę zadebiutował w NFL.

Menedżer Bob Melvin ogłosił to przed wtorkowym meczem z Chicago Cubs w Oracle Park i powiedział, że zespół wiąże duże oczekiwania z 22-letnim praworęcznym.

„Jesteśmy tym podekscytowani” – powiedział Melvin. „Moim zdaniem będzie miał długą karierę w ekstraklasie. Prawdopodobnie zacznie grać nieco wcześniej, niż się spodziewaliśmy, ze względu na potrzebę i być może będzie lepiej rzucał na boisku. Myślę, że dlatego podjęto taką decyzję”.

Przez większą część sezonu Giants nie mieli w pełni zdrowej rotacji. Zdobywca nagrody NL Cy Young Award Blake Snell i nowicjusz Robbie Ray, a także Alex Cobb i Keaton Wynn byli w różnych momentach pauzowani z powodu różnych kontuzji.

Birdsong, wybrany w szóstej rundzie draftu 2022, jest jednym z najlepszych perspektywicznych zawodników Giants. Zaczął sezon w Double-A Richmond, gdzie osiągnął wynik 4-2 z ERA 2,05. Dzięki szerokiemu repertuarowi boisk Birdsong zdobył 61 strikeoutów w 48 1/3 rund.

Awansował do Triple-A Sacramento 15 czerwca i nadal imponował, odnotowując 14 strikeoutów w dziewięciu rundach w ciągu dwóch rund. Birdsong podczas swojego ostatniego startu w barwach River Cats rzucił 91 narzutów, dzięki czemu może zajść głęboko w meczach.

„Jego start w Triple-A był dobry” – powiedział Melvin. „Potrafi rzucać tym, co według ciebie wyrzuciłby baserunner z parku. Słuchaj, facet, który grał w lidze triple-A, wiąże się z pewnym ryzykiem. To młody dzieciak i bardzo utalentowany”.

Ptasi Śpiew spędzał czas z Gigantami podczas wiosennych treningów, więc Melvin i personel znali go już przed obejrzeniem jego pracy w nieletnich.

„Obserwujesz jego bullpen, to prawdziwy starter i talent” – powiedział Melvin. „Jest młody, ale bardzo ekscytująca jest myśl, że dostanie szansę na start, szczególnie tutaj, u siebie”.

READ  Strażnicy handlują Sheen Pepper? Głębokość rzucania sprawia, że ​​jest to łatwiejsze - Bazgroły Terry'ego Plutona

Pobierz i śledź podcast Giants Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *