Ujawniono twórcę Luigi’s Mansion 2 HD

Obraz: Nintendo

Prawdopodobnie widziałeś już kilka historii o zespole odpowiedzialnym za Luigi’s Mansion 2 HD. Chociaż oryginalna wersja na 3DS została wydana w 2013 roku przez utalentowane kanadyjskie studio Next Level Games, w przypadku wersji gry na Switcha w wysokiej rozdzielczości wygląda na to, że Nintendo po raz kolejny skorzystało z usług australijskiego dewelopera Tantalus Media.

Australijska witryna fanów Nintendo Vooks.net podkreślił to w swojej recenzji gryz wieloma portami, np IGN I VGC Potwierdza to także główne zaangażowanie tego studia w projekt zaledwie dzień po oficjalnej premierze gry.

Jak zapewne pamiętacie, Tantalus to ten sam zespół, który stworzył The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, który ukazał się na Switchu w 2021 roku. Pracował także nad Twilight Princess HD na Wii U. Oprócz drugiego występu Luigiego, studio Ostatnio pracuję nad seriami takimi jak Age of Empires i Cities: Skylines, StellarisI gra LEGO 2K Drive. I to pomogło na wcześniejszym etapie cyklu życia Switcha Mania dźwiękowa I Remy.

To najnowsze ujawnienie studia przed oficjalną premierą jest następstwem komentarzy przedstawiciela Nintendo, który potwierdził, że firma nie ujawni swoich partnerów, dopóki gry nie zostaną wydane, a gracze nie zobaczą napisów końcowych.

Mówiąc to, wygląda na to, że być może już wiemy o współpracy zespołu z Nintendo w Donkey Kong Country Returns HD, a fani Mario i Luigiego mogą mieć pojęcie o studiu stojącym za remake’iem Mario & Luigi: Brothership – Nintendo również ujawnia tę informację niektórzy z „oryginalnych programistów” zaangażowanych w ten projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *